MACIEJ LEPIATO POWTÓRZYŁ SWÓJ SUKCES W BERLINIE

4 lipca 2018
Autor:

pikt-atletykaMistrz paraolimpijski w skoku wzwyż Maciej Lepiato po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo w finale lekkoatletycznego Grand Prix w Berlinie, w którym wzięli udział niepełnosprawni sportowcy z całego świata. Podczas zawodów, które odbyły się 30 czerwca Lepiato oddał skok na wysokość 215 cm, co dało mu zdecydowaną przewagę nad rywalami.

Maciej Lepiato po raz kolejny pokazał, że w skoku wzwyż osób z niepełnosprawnością nie ma sobie równych. Pokonał poprzeczkę na wysokości 215 cm, dzięki czemu zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca Brazylijczyk Jeohsah Beserra dos Santos oraz Szwed Olof Ryberg pozostali daleko w tyle z wynikami odpowiednio 193 cm i 172 cm.

Zawody w Berlinie mogę uznać za udane. Bardzo mało zabrakło do ustanowienia nowego rekordu świata. Teraz mam przynajmniej motywację do jeszcze cięższych wakacyjnych treningów, aby w sierpniu na mistrzostwach Europy udało się ten rekord poprawić – mówi Maciej Lepiato.

Prosto z Berlina zawodnik pojechał do Słupska, gdzie trenuje przed mistrzostwami Polski seniorów, podczas których będzie rywalizował z pełnosprawnymi skoczkami. W sierpniu czekają go natomiast mistrzostwa Europy osób z niepełnosprawnością.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia