MACIEJ LEPIATO PLANUJE ATAK NA REKORD ŚWIATA

28 czerwca 2018
Autor:

pikt-atletykaMaciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż, w sobotę 30 czerwca 2018 r. weźmie udział w Grand Prix IPC w Berlinie. Prestiżowe zawody będą dla niego okazją, by podjąć próbę pobicia rekordu świata.

Co dalej? Skoczek wzwyż zamierza uczestniczyć w mistrzostwach Polski w Lublinie (20-22 lipca br.), a przede wszystkim przygotowuje się do mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w Berlinie (20-26 sierpnia br.). Planuje wziąć udział w dwóch obozach przygotowawczych – w Słupsku i Bydgoszczy.

Mistrz paraolimpijski nie oszczędza się na treningach, a także pilnuje wagi. Wszystko po to, by osiągnąć szczyt formy właśnie na koniec czerwca, kiedy odbywa się Grand Prix IPC w Berlinie.

Podczas Grand Prix IPC w Berlinie chciałbym zaatakować rekord świata. Konkurs szykuje się pasjonująco – w łączonym konkursie różnych grup wystartuje większość światowej czołówki 
– mówi Lepiato. Obecny rekord świata również należy do niego. Na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro udało mu się pokonać poprzeczkę na wysokości 219 cm i jak dotąd nikt nie zdołał poprawić tego wyniku.

Maciej Lepiato bardzo solidnie przygotowywał się do tego sezonu i – jak mówi – widoczne są tego efekty:

Za mną szereg startów kontrolnych. Moja forma rośnie z tygodnia na tydzień. Przez ostatnie dwa tygodnie skoczyłem dwukrotnie 215 cm, a w tę sobotę w Krakowie mimo 12°C i okropnej ulewy udało się uzyskać 212 cm – opowiada Maciej Lepiato.

Zawodnika czeka pracowite lato. Po starcie w Berlinie wyjeżdża do Słupska na dwutygodniowy obóz treningowy, by w drugiej połowie lipca wystartować w mistrzostwach Polski seniorów
w Lublinie. Później wybiera się na kolejny obóz – tym razem w Bydgoszczy. Najważniejsza impreza sezonu to lekkoatletyczne mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia w Berlinie

Najbliższe starty Macieja Lepiato:

30 czerwca 2018 r. – Grand Prix IPC (Berlin)

20-22 lipca 2018 r. – mistrzostwa Polski seniorów (Lublin)

20-26 sierpnia 2018 r. – mistrzostwa Europy IPC (Berlin)

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia