MACIEJ LEPIATO NIE SPOCZYWA NA LAURACH

31 stycznia 2018
Autor:

pikt-atletykaMistrz paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu i Rio de Janeiro Maciej Lepiato właśnie zakończył intensywne zgrupowanie w Spale, by dobrze przygotować się do sezonu halowego. Nie myśli o odpoczynku, mimo że ostatnio było o nim głośno – znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością, otrzymał tytuł Honorowego Sportowca Ziemi Lubuskiej 2017, powstał także film na jego temat.

Maciej Lepiato przygotowuje się do sezonu halowego, a w dłuższej perspektywie – do tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością, które odbędą się w sierpniu w Berlinie. Właśnie wrócił ze zgrupowania w Spale, a wcześniej, na przełomie listopada i grudnia, odbył obóz treningowy w Wiśle.

Podczas zgrupowania w Wiśle ciężko pracowałem nad swoją formą. W Spale również sobie nie odpuściłem i mam nadzieję, że zaowocuje to dobrymi wynikami w nadchodzących zawodach – mówi Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż.

Dotychczasowe sukcesy sportowca zostały docenione przez twórców publikacji „Lista mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. Skoczek wzwyż został jednym z piętnastu zawodników, których sylwetki zostały przybliżone w książce. Została ona wydana przez Fundację „Integracja” i jest dostępna bezpłatnie pod adresem http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/632935. To pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Maciej Lepiato został również wyróżniony w 55. edycji plebiscytu na najpopularniejszych i najlepszych lubuskich sportowców. Zwycięzców wybrali czytelnicy „Gazety Lubuskiej” oraz eksperci. Paraolimpijczyka ogłoszono Honorowym Sportowcem Ziemi Lubuskiej 2017. Zawodnik w 2017 r. już po raz czwarty został mistrzem świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż.

W sylwestra w paśmie ogólnopolskim TVP3 po raz pierwszy wyemitowano również film dokumentalny „Mistrz”. Twórcy obrazu przez kilka miesięcy podążali z kamerą za paraolimpijczykiem, by pokazać treningi i codzienne życie sportowca. Film ma w przyszłości cyklicznie powracać na antenę TVP.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia