Łuczniczka 2014

14 października 2014
Autor:

pikt-ciezaryPuchar Polski „XV Łuczniczka 2014”
4 października 2014r. w Bydgoszczy w Kompleksie Sportowym „ZAWISZA” – siłownia CWZS Zawisza odbył się już po raz piętnasty Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów (wyciskaniu leżąc) Łuczniczka 2014. Udział w zawodach wzięli zawodniczki i zawodnicy z Gdyni, Gdańska, Grudziądza, Koszalina, Katowic, Radomia, Warszawy, Wrocławia oraz gospodarze z Bydgoszczy.

. Głównym organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” a współorganizatorem Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu I Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Urzędu Miasta Bydgoszczy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy – środków PFRON. Podczas zawodów zarówno zawodniczki i zawodnicy osiągnęli wyniki przeważające zarówno ich rekordy życiowe jak i Polski.
Wśród kobiet zobaczyliśmy miedzy innymi Justynę Kozdryk naszą medalistkę Paraolimpiady z 2008 roku z Pekinu oraz obecną wicemistrzynię świata z Dubaju, która zwyciężyła pewnie w kategorii łączonej (41-50 kg) z wynikiem 90 kg. Udany debiut zanotowała zawodniczka Startu Katowice Magdalena Kostka zajmując drugie miejsce wśród zawodniczek w kategorii (55-61 kg) z wynikiem 50 kg. Także dobre wyniki uzyskali Beata Jankowska/Start Wrocław 85 kg i Paulina Przywecka-Puziak/Start Bydgoszcz 83 kg w kategorii łączonej (67-87+kg).
Natomiast wśród mężczyzn zabrakło na starcie czołowych zawodników medalistów mistrzostw Świata i Europy co wykorzystali inni zawodnicy. Na wyróżnienie zasługuje wynik uzyskane między innym przez zawodnika gospodarzy zawodów Marcina Spychalskiego, który w kategorii wagowej 72 kg zaliczył 148 kg. Dwie próby tego zawodnika do ciężaru 153 niestety były nie udane. Krzysztof Janaszkiewicz reprezentant „Start-u” Wrocław dość łatwo wygrał kategorię wagową 97 kg z nowym rekordem życiowym 160 kg zaliczone w trzeciej próbie. Bardzo dobry wynik uzyskał zwycięzca kategorii wagowej powyżej 107 kg Sebastian Ordański reprezentujący Centrum Rehabilitacji Grudziądz. , Uzyskany rezultat przez zawodnika jest o 10 kg wyższym od własnego rekordu Polski w grupie II. Tomasz Majewski „Start” Koszalin bardzo uzdolniony junior i przyszłość polskiej reprezentacji po raz kolejny ustanawia rekord Polski juniorów do lat 23. Tomek, zaliczył 153 kg w kategorii wagowej do 88 kg i poprawia własny rekord Polski aż o 7 kg więcej jak uzyskał na Mistrzostwach Polski. Widać tu dobra pracę trenerów klubowych i oczywiście Tomka, który systematycznie poprawia swoje wyniki.
Zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami. Dodatkowo Prezydent Miasta Bydgoszczy ufundował puchar dla najlepszej zawodniczki a otrzymała go Justyna Kozdryk/Start Radom i zawodnik Sebastian Ordański/Centrum Rehabilitacji Grudziądz. Również wyróżnienia otrzymali: Paulina Przywecka-Pudziak/Start Bydgoszcz, która okazała się najlepsza juniorką najlepszą juniorką i Rafał Wit/Start Katowice najlepszy junior a Marcin Spychalski/Start Bydgoszcz jako najlepszy zawodnik z Bydgoszczy. Także nagrodzony został Dawid Kowalski również z Bydgoszczy za ustanowienie rekordu życiowego. Wyniki uzyskane przez zawodników podczas Pucharu Polski „XV Łuczniczka 2014” są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się drużynowymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 7-9.11.2014r odbędą się w Tarnowie. Tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodnicy „Start-u” Wrocław.
Autor: Grzegorz Leski

Opis do zdjęć:

6. Reprezentacja Startu Katowice od lewej Rafał Wit, Piotr Piętosa, Magdalena Kostka, Paweł Łobodziński i trener Andrzej Karbowski.
11. Magdalena Kostka/Start Katowice (debiutantka) podczas zawodów zaliczyła 50 kg.
14. Nagrodzeni w pierwszym rzędzie Justyna Kozdryk i organizator Andrzej Ofczyński, w drugim Sebastian Ordoński, Paulina Przywedzka-Pudziak, Rafał Wit i Dawid Kowalski.
10. Trofea dla zawodników.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia