Leśne podchody

11 lipca 2013
Autor:

pikt-wydarzeniaFundacja Podróże bez Granic serdecznie zaprasza do „Otwarcia Wrót Lasu” przed osobami z niepełnosprawnością w ramach weekendu – „Leśne podchody dla zaznania puszczańskiej przygody” Impreza odbędzie się od 13 do 15 września 2013 r. na terenie Borów Tucholskich – okolice stanicy harcerskiej ZHP LEŚNA HUTA.

Lasy – miejsca niezwykle urokliwe, wielu kojarzące się wypoczynkiem i obcowania z naturą. Ciesząc się ich pięknem osoby pełnosprawne zupełnie nie zdają sobie sprawy, że lasy są równie piękne, co zupełnie nie dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Ze względu na grząski, nierówny często piaszczysty teren nie mogą się nimi cieszyć osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub z innymi trudnościami w poruszaniu się. Zwalone konary, krętość leśnych ścieżek lub nieregularna rzeźba terenu stanowią ogromne niebezpieczeństwo także dla osób niewidomych lub słabo widzących.

– „Jednak to, co trudne lub wręcz nie możliwe jest dla nas tym bardziej motywujące. Postanowiliśmy „otworzyć wrota lasu” dla 12 osób z niepełnosprawnością. Leśne ostępy staną przed nami otworem dzięki doświadczonym załogom i ich samochodom przeznaczonym do przemieszczania się w trudnym terenie. Jeśli mimo swojej niepełnosprawności masz ochotę na zaznanie biwakowej przygody w harcerskim stylu z zabawami terenowymi i integracyjnymi nie zastanawiaj się – zgłoś się! My zapewnimy sprzęt i program pozwalający cieszyć się z kontaktu z przyrodą bez względu na to z jaką niepełnosprawnością się borykasz.” – komentując zapraszają do udziału organizatorzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
Fundacja Podróże Bez Granic

Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia