LEPIATO – PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW ŚWIATA

22 marca 2017
Autor:

pikt-atletykaMaciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż przechodzi do kolejnego etapu przygotowań do lipcowych mistrzostw świata w Londynie.

Już od marca w planie treningowym jest coraz więcej skoków i szybkości. Zimowy trening objętościowy jest stopniowo zmniejszany na rzecz treningu specjalistycznego. Pierwszy start kontrolny zawodnik planuje pod koniec kwietnia br. Była to naprawdę ciężko przepracowana zima. Bez przerw, kontuzji czy innych trudności. Jestem bardzo zadowolony i nie zwalniam tempa – podsumowuje Maciej Lepiato. W październiku ubiegłego roku sportowiec przeszedł artroskopię stawu skokowego. Zabieg wymusił kilkutygodniową przerwę w treningach.

Ta przerwa pozwoliła mi na regenerację po ciężkim sezonie, a zabieg zakończył się pełnym sukcesem – dodaje Lepiato. Lekkoatletyczne mistrzostwa świata sportowców niepełnosprawnych odbędą się w dniach 14-23 lipca 2017 roku na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

Warszawa. AWF, 23.05.2016 r. Maciej Lepiato, skok wzwyz fot. Krzysztof Zuczkowski/FORUM

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia