LEPIATO AMBASADOREM EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

12 sierpnia 2016
Autor:

pikt-infoMaciej Lepiato, skoczek wzwyż, mistrz paraolimpijski z Londynu i reprezentant Polski na igrzyska w Rio został ambasadorem Europejskiego Tygodnia Sportu. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywności fizycznej.

Wraz z Maciejem Lepiato ambasadorami przedsięwzięcia będą gwiazdy polskiego sportu: Zofia Klepacka (windsurferka), Jerzy Janowicz (tenisista), Oktawia Nowacka (pięcioboistka), Czesław Lang (kolarz) oraz Artur Siódmiak (piłkarz ręczny). Lepiato należy do grona najbardziej utytułowanych i utalentowanych polskich sportowców niepełnosprawnych. Od 2014 roku jest stypendystą Renault Handisport Team. Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Znalazłem się w naprawdę doborowym towarzystwie.

Wszystkim nam przyświeca jeden cel – chcemy pokazać, ze warto ruszyć się z kanapy – mówi Maciej Lepiato. Europejski Tydzień Sportu to cykliczna akcja stworzona z inicjatywy Komisji Europejskiej, w tym roku odbywająca się od 10 do 17 września. Ma ona zasięg ogólnoeuropejski, a jej głównym założeniem jest zachęcenie Europejczyków do zmiany stylu życia na bardziej aktywny i tym samym zdrowszy. Odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu wydarzenia skierowane będą do wszystkich – młodszych, starszych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, do kobiet i mężczyzn.

Uczestnicy będą mieli do wyboru takie aktywności jak turniej koszykówki ulicznej, integracyjny rajd rowerowy, siatkarski rodzinny piknik oraz wiele innych. Więcej o Europejskim Tygodniu Sportu oraz przewidzianych aktywnościach na stronie etspolska.pl. Maciej Lepiato – 27-letni skoczek wzwyż i w dal, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team.

Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. W 2015 roku na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze zdobył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz ustanowił nowy rekord świata skacząc 218 cm. Obecnie jego największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.


no images were found

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia