Koszykarze przegrali z Australią

6 września 2012
Autor:

pikt-koszW rozegranym wczoraj w nocy meczu ćwierćfinałowym nasza drużyna nie sprostała ekipie z Antypodów i zakończyła swoją przygodę z Igrzyskami Paraolimpijskimi.

Australijczycy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku i nie zawiedli. Już początek pokazał, kto będzie rozdawał karty w tej rywalizacji. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną rywali Polaków 26:11. Biało-czerwoni podjęli rękawicę i w drugiej kwarcie zniwelowali straty o cztery „oczka”. Niestety, to było wszystko, na co pozwolili im Australijczycy, którzy w kolejnych kwartach powiększali przewagę. O ostatecznej różnicy punktowej pomiędzy obiema drużynami zdecydowała w dużej mierze ostatnia odsłona meczu, w której Polacy ulegli rywalom 7:16. Pokonując Polaków Australijczycy awansowali do półfinału Paraolimpiady, w którym dziś zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. W drugiej parze półfinałowej Wielka Brytania zmierzy się z Kanadą.

AUSTRALIA – POLSKA 76:53
(26:11, 13:17, 21:18, 16:7)

Punkty dla Polski: Filipski 26, Łuszyński 10, Wróbel, Balcerowski po 4, Cyrul, Pietrzyk po 2.

Autor: Konrad Kaptur