Kolarskie emocje w Andrychowie i Wieprzu

29 lipca 2012
Autor:

pikt-kolarstwoMistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Kolarstwie Szosowym odbyły się w Andrychowie i Wieprzu. Towarzyszyła im atmosfera sportowej rywalizacji w duchu fair-play.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dwuosobowa reprezentacja zielonogórskiego „Startu”, dla której był to debiut w tak prestiżowej imprezie. Na szczególne uznanie zasługuje Andrzej Kąkol, który w debiucie w swojej kategorii schorzeń (Rowery Klasyczne C1, C2, C3) wywalczył złoty medal uzyskując na 40-kilometrowej trasie znakomity czas 56 minut i 53 sekundy. Startujący w handbike`u (H2) Wiesław Matysik uplasował się ostatecznie na siódmym miejscu. W tej grupie zwyciężył Rafał Szumiec. W pozostałych grupach tytuły mistrzowskie wywalczyli – Bogdan Król (handbike H4), Grzegorz Guz (Rowery Klasyczne C4, C5), Piotr Ostachowski (Grupa Integracyjna), Rafał Wilk (Nadbike H3). W jedynej grupie kobiet – Handbike (H2, H3, H4) triumfowała Monika Pudis.