JUŻ ZA NIESPEŁNA TYDZIEŃ LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA EUROPY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ. MACIEJ LEPIATO WŚRÓD REPREZENTANTÓW POLSKI

14 sierpnia 2018
Autor:

pikt-atletykaMaciej Lepiato, dwukrotny mistrz paraolimpijski i czterokrotny mistrz świata w skoku wzwyż, powalczy o złoty medal w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnością, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia br. w Berlinie. Podczas zawodów Polskę reprezentować będzie ponad 50 zawodników.

Podczas mistrzostw Europy zawalczę o złoto i jak najlepszy wynik. Warto jednak śledzić całe mistrzostwa, ponieważ szans na medale dla Polski będzie dużo więcej – mówi Maciej Lepiato, stypendysta programu Renault Handisport Team.

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w oficjalnym komunikacie potwierdził powołanie na mistrzostwa 53 zawodników z Polski. Wielu z nich uda się do stolicy Niemiec już w tym tygodniu.

Maciej Lepiato wystartuje w konkursie skoku wzwyż 23 sierpnia. W ramach przygotowań w tym roku wziął udział w kilku zgrupowaniach. Najdłuższe z nich odbyło się w RPA, gdzie zawodnik klubu Start Gorzów Wielkopolski trenował z Sylwestrem Bednarkiem pod okiem jego trenera Michała Lićwiniki. W tym roku dobre przygotowanie do sezonu zaowocowało już dla mistrza paraolimpijskiego brązowym medalem mistrzostw Polski, podczas których Lepiato rywalizował z pełnosprawnymi zawodnikami.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Warszawa. AWF, 23.05.2016 r. Maciej Lepiato, skok wzwyz fot. Krzysztof Zuczkowski/FORUM

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia