JUŻ ZA 10 DNI POCZĄTEK LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 lipca 2017
Autor:

pikt-atletyka14 lipca w Londynie rozpoczną się lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych. W rywalizacji weźmie udział 51 reprezentantów Polski. Na poprzednich mistrzostwach w 2015 roku nasza reprezentacja zdobyła 21 medali.

Maciej Lepiato, trzykrotny mistrz świata w skoku wzwyż, będzie bronił tytułu. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby kibiców – ma być ich ponad 230 tys.
Lekkoatletyczne mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych odbędą się w dniach 14-23 lipca.

W tym roku Londyn jest gospodarzem zarówno mistrzostw dla parasportowców, jak i dla pełnosprawnych zawodników. Do stolicy Wielkiej Brytanii udaje się liczna grupa polskich lekkoatletów z niepełnosprawnością, którzy będą mieli szansę poprawić rezultat z mistrzostw świata w Katarze. Wtedy Polacy zdobyli 9 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali.

Do Londynu jadę, by walczyć o złoty medal. Jestem w dobrej formie, ostatnio regularnie osiągałem wynik 215 cm. Obecnie zajmuję 1. miejsce w rankingu Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, co też nastraja mnie optymistycznie – mówi Maciej Lepiato, trzykrotny mistrz świata w skoku wzwyż oraz medalista paraolimpijski z Londynu i Rio. Zmagania niepełnosprawnych lekkoatletów obejrzy rekordowa liczba osób. Na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy sprzedaż biletów była większa niż podczas ośmiu poprzednich edycji razem wziętych.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Warszawa. AWF, 23.05.2016 r. Maciej Lepiato, skok wzwyz fot. Krzysztof Zuczkowski/FORUM

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia