Już jutro – Międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup

7 września 2012
Autor:

pikt-pilka_noznaPiłka nożna jest w głowie, a nie w nogach, przekonują w spocie promującym turniej, zawodnicy polskiej reprezentacji Amp Futbol. I tak samo jak polscy paraolimpijczycy w Londynie udowadniają, że sport to pasja, zaangażowanie i chęci.

Pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej piłki nożnej osób po amputacjach będzie można oglądać w dniach 8-9 września w stolicy na stadionie DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńska 44. Na boisku spotkają się reprezentacje: Polski, Anglii, Irlandii i Ukrainy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Zasady ampfutbolu tylko nieznacznie odbiegają od tych znanych ze „zwykłej” piłki. Na boisku przebywa jednocześnie siedmiu piłkarzy z każdej drużyny, mecz trwa 2×25 minut,
a boisko i bramki mają mniejsze rozmiary. Bramkarze są po amputacji ręki, a piłkarze grający w polu – nogi. Poruszają się o kulach, ale nie mogą kulami zagrywać piłki.

Piłkarzy wspierają zawodnicy naszej reprezentacji narodowej, Marcin Wasilewski mówi – Podziwiam zawodników Amp Futbol za upór i zaangażowanie jakie wkładają w futbol. Przede wszystkim podziwiam ich pasję do piłki nożnej. To wspaniałe jak piłka jednoczy wszystkich pasjonatów tej dyscypliny. Robert Lewandowski dodaje – Fajnie, że taka impreza może odbyć się w Polsce. Reprezentacja Polski Amp Futbol będzie mogła zaistnieć i zaprezentować się szerszej publiczności. Ja i moi koledzy z reprezentacji trzymamy mocno kciuki i życzymy samych zwycięstw.

Polska drużyna Amp Futbol powstała zaledwie 10 miesięcy temu, mimo to dzięki talentowi
i uporowi zawodników już w przyszłym miesiącu będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Kaliningradzie. W najbliższy weekend polska reprezentacja Amp Futbol spotka się na murawie z drużyną Anglii, która jest kolebką ampfutbolu w Europie i gra od 25 lat, Ukrainy, która na boisko wybiega od 1999 roku, a także Irlandii, która podobnie jak nasza reprezentacja gra niespełna rok.

Atmosferę, która będzie towarzyszyć piłkarzom na boisku doskonale oddają spoty, które od kilku dni mogą oglądać pasażerowie warszawskiego metra. Spoty pokazują to co w Amp Futbolu najważniejsze – bezgraniczną miłość do piłki.
Zapraszamy do obejrzenia:
Filmik 1
Filmik 2

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Amp Futbol”, które prowadzi treningi i obozy piłkarskie dla osób po amputacjach w Polsce. Głównym Partnerem turnieju i reprezentacji jest firma V!GO-Ortho. Współorganizatorem został DOSiR Praga Północ, a honorowym patronatem objął imprezę Polski Związek Piłki Nożnej, Prezydent Warszawy oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ. Projekt jest dofinansowany również ze środków Ministerstwa Sportu. Patronat Medialny Sport-on.info. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.ampfutbol.pl


Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia