Justyna Kozdryk

16 października 2014
Autor:

pikt-ciezary

Kolejny tytuł Mistrzyni Europy w rękach Justyn Kozdryk.

 Mistrzostwa Europy zawodniczek pełnosprawnych federacji IPF w Wyciskaniu Leżąc, odbyły się w Czeskim Pilzen w dniach od 06 do 09.08.2014r.

Pochodząca z niewielkiej miejscowości Rytomoczydła a mieszkająca obecnie w Grójcu Justyna Kozdryk podopieczna trenera Mirosława Malca po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych na starym kontynencie i wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kategorii wagowej 47 kg. Aktualna wicemistrzyni Świata zawodniczek niepełnosprawnych z Dubaju/Emiraty Arabskie  jak i zawodniczek pełnosprawnych z Rodby/Dania już w pierwszym podejściu wykonanym wzorcowo i zaliczonym jednogłośnie przez sędziów wyciskając 110 kg zapewniła sobie złoty medal. W drugim podejściu Justyna zalicza 115 kg stosunkiem głosów sędziów 2 do 1. W trzecim podejściu niezagrożona zgłasza na sztangę 120 kg i podobnie jak drugie podejście zalicza 2 do 1, ale ostateczne jury zmieniło werdykt sędziów pomostowych i nie zaliczyło tego podejścia naszej reprezentantce. Ostatecznie Justyna Kozdryk wyciskając 115-kilogramową sztangę wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy wyprzedzając drugą zawodniczkę Ukrainkę Elizavetę Ryzhak aż o 20 kilogramów. Tak wiec Justyna Kozdryk w mistrzowskim stylu zakończyła pierwszą część sezonu i zasłużyła na krótki wypoczynek. Po krótkiej przerwie wznowi celem treningi przygotowania się miedzy innymi do międzynarodowych zawodów Srebrna Sztanga, które odbędą się w dniach 24-26 października w Wrocławiu.
Autor : Grzegorz LeskiLink do filmu z dekoracji:www.dekoracja.pl

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia