Justyna Kozdryk u Schwarzeneggera podczas Sport Festival Arnold’s

22 marca 2013
Autor:

pikt-ciezaryNa zaproszenie samego Arnolda Schwarzeneggera w Ohai w Columbus/Stany Zjednoczone, przebywała nasza wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata w kategorii wagowej do 47 kg oraz srebrna medalistka z paraolimpiady Pekin 2008 i piąta zawodniczka z Londynu Justyna Kozdryk, która wystartowała w wyciskaniu sztangi leżąc.

Justyna przy wadze ciała 44,8 kg., zaliczyła wszystkie trzy podejścia do ciężaru 115 kg w drugim podejściu 120 kg i w trzecim wycisnęła stosunkowo lekko sztangę ważącą 125 kg to jest tylko o 2,5 kg mniej od własnego rekordu świata ustanowionego niespełna dwa lata temu na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc w Soelden/Austria.

Nasza zawodniczka w silnie obsadzonej kategorii open wywalczyła drugie miejsce z 173,875 pkt. Wilks’a, przegrywając z Rosjanką Julią Miedwediewą, która przy wadze ciała 66,3 kg wycisnęła 170 kg pokonując naszą zawodniczkę o niecałe 2 pkt. Był to już 25 jubileuszowy Arnold’s Sports Festival pod patronatem znanego aktora i kulturysty Arnolda Schwarzeneggera, a Justyna startowała tam już po raz trzeci. W poprzednich startach w 2009 i 2011 roku była nie do pokonania, a w tym roku wywalczyła drugie miejsce.

Justyna reprezentuje klub GKS Kraska Jasieniec i Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start. Jej trenerem klubowym jest Mirosław Malec.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia