IV Integracyjny Turniej Szachowy Prestige Cup rozegrany!

20 czerwca 2016
Autor:

pikt-infoW środę 15 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbył się IV Integracyjny Turniej Szachowy Prestige Cup, zorganizowany przez Fundację Inwalidów ŚWIT. W szachowych zmaganiach wzięło udział liczne grono miłośników szachów z całej Polski.

Znakomita większość graczy pochodziła z Warszawy i okolic, ale pojawili się również zawodnicy z Gdyni, Gdańska oraz Górnego Śląska. – Główną ideą cyklicznych spotkań szachowych, które organizujemy już od 4 lat, jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Zależało nam na stworzeniu imprezy, która da niepełnosprawnym pasjonatom gry w szachy, okazję do zmierzenia się z prawdziwymi zawodowcami w tej dyscyplinie.

To zdecydowanie wyróżnia nasz Turniej spośród innych imprez tego typu – mówi koordynatorka Turnieju, Magdalena Czajkowska z Fundacji Inwalidów ŚWIT. Zgodnie z ideą organizatorów, w rozgrywkach wzięli udział zarówno utytułowani mistrzowie szachowi, jak i amatorzy szachów grający towarzysko. Zróżnicowany był także wiek zawodników – najstarszym uczestnikiem był 75-letni Mieczysław Wojtowicz z Gdyni, zaś najmłodszym 9-letni Gracjan Cybulski, grający na co dzień w Klubie Szachowym „Czternastka” w Ursusie. Po rozegraniu 7 rund w systemie szwajcarskim wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: Open i Niepełnosprawni. Zdobywcą I miejsca w kategorii Niepełnosprawni został Manfred Mannke, zaś na II i III pozycji uplasowali się kolejno – Adam Kojro i Jan Lenczewski. W kategorii Open zwyciężył Rafał Przedmojski, drugi był Jan Adamski, a na trzecim miejscu znalazł się Rafał Szymczak. Nagrodą specjalną wyróżniono najmłodszego szachistę, Gracjana Cybulskiego.

Sędziowali Stefan Wronicz i Mieczysław Wysocki. Puchary i nagrody rzeczowe wręczyli laureatom Artur Siwak, wiceprezes Spółdzielni Inwalidów ŚWIT oraz Jerzy Bednarczuk, prezes Fundacji Inwalidów ŚWIT. Partnerem Turnieju był Tor Wyścigów Konnych Służewiec oraz Polski Związek Szachowy. Patronat medialny sprawowali: tygodnik Południe Głos Warszawiaków, magazyn szachistów MAT, magazyn Integracja, portal niepelnosprawni.pl. Nagrody ufundowali: Fundacja Inwalidów ŚWIT, Wydawnictwo Naukowe PWN, ŚWIT Pharma, firma DanCake.

Magdalena Czajkowska

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia