Integracyjny Turniej Bocci – „PUCHAR WIOSNY 2018”

23 marca 2018
Autor:

pikt-bocciaZrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Integracyjnego Turnieju Bocci „Puchar Wiosny – 2018”. Impreza odbyła się w dniu 22 marca 2018r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

 „Puchar Wiosny” organizowany był ósmy raz i jako impreza cykliczna na stałe wszedł do kalendarza imprez naszego stowarzyszenia. Głównym jej celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz  dalsze rozpowszechnianie bocci – wspaniałej, integracyjnej dyscypliny paraolimpijskiej. Udział w zawodach wzięło ponad 70 osób, ogółem 10 jednostek z Zielonej Góry, Nowej Soli, Żagania i Sławy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach startowych –  zespoły 3-osobowe (podział na grupy – ze względu na rodzaje niepełnosprawności).

Rozgrywki przeprowadzono systemem, który umożliwiał grę wszystkim zespołom do końca turnieju. Zwycięzców grup wyłoniono po emocjonujących pojedynkach sprawiedliwie, zgodnie zasadami sportowej rywalizacji i regulaminem zawodów.

Wyniki końcowe Turnieju:

Grupa I

I m – IKS „Zieloni” w Zielonej Górze

II m –  ZSR „Start”  w Zielonej Górze – zespół I

III m – ZSR „Start”  w Zielonej Górze  – zespół II

IV m – Stowarzyszenie Centrum Metamorfoz w Zielonej Górze

V m – Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu

Grupa II

I m – Fundacja „Alternatywy” w Sławie

II m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Winnica” w Zielonej Górze

III m – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli

IV m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Zielonej Górze

V m – Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia” w Zielonej Górze

VI m – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze

Za miejsca I-VI wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju oraz zawodnicy gier indywidualnych otrzymali dyplomy i puchary. Dla każdego z uczestników Turnieju przygotowano dyplom uczestnictwa. Na zakończenie  imprezy opiekunowie wszystkich uczestniczących w Turnieju reprezentacji obdarowani zostali wiosennymi tulipanami, które były jedynym akcentem Wiosny w tym dniu.

Prezes ZSR „Start” Zielona Góra
Danuta Tarnawska

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia