Integracyjne Treningi Siatkówki

14 marca 2013
Autor:

Piłka siatkowaFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w ramach Klub Myszki Norki serdecznie zaprasza na BEZPŁATNE treningi siatkówki na siedząco, podczas których dzieci pełno- i niepełnosprawne razem bawiąc uczą się podstaw gry. Zajęcia zaczną się od 11 kwietnia 2013, a przeznaczone są dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo w wieku 7-12 lat.

Termin zajęć: czwartki godz. 17.30-18.30 w Zespole Szkół nr 2, ul. Borowska 105

Trener: Bożydar Abadżijew – trener reprezentacji Polski w Siatkówce na siedząco

Zapisy u Ewy Letyta: e.letyta@dzieciom.pl, tel. 882 04 63 84

Siatkówka na siedząco to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse. Integracyjny charakter tej gry dodany do wszystkich innych walorów tradycyjnej siatkówki stanowi o wyjątkowości tej dyscypliny sportu.

Piłka siatkowa w Polsce to dyscyplina sportu niezwykle popularna. Dzięki zajęciom w naszej szkółce dzieci mają możliwość poznania podstawowych elementów techniki siatkarskiej, współpracy w integracyjnej grupie rówieśników i doskonałej wspólnej zabawy. Dzięki nabytym umiejętnościom czynnie dołączają do braci siatkarskiej oraz mogą utożsamiać się ze swoimi idolami. Bezcenną również jest wartość wynikająca z charakteru piłki siatkowej na siedząco, która to jest grą dla wszystkich.

Zajęcia pozytywnie wpływają na rozwój dzieci: dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i lepiej rozumieją bariery, z jakimi zmagają się ich niepełnosprawni rówieśnicy. Natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami i rehabilitują się poprzez ruch.

Patronat: Reprezentacja Polski w Siatkówce na Siedząco
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Więcej na stronie organizatora myszkanorka.pl

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia