Integracyjne Mistrzostwa Gminy Łabunie

5 grudnia 2011
Autor:

pikt-bocciaJuż za kilka dni, a dokładniej 14 grudnia w Łabuńkach Pierwszych, odbędą się zawody w Bocii pt: „Graj w Boccię! I Integracyjne Mistrzostwa Gminy Łabunie o puchar Wójta Gminy Łabunie”. Portal Sport-ON.info objął patronat medialny nad imprezą.

Celem mistrzostw jest upowszechnianie sportu i aktywności ruchowej wśród uczniów i osób niepełnosprawnych, a także promocja talentów wśród młodzieży niepełnosprawnej z Gminy Łabunie.

W Gminie Łabunie mieszka Michał Kozyrski (ur. 1989 r.) – Mistrz Polski w klasie rozgrywkowej Boccia BC3, grający z rynną i asystentem. Michał trenuje od 4 lat.

Organizatorem imprezy sportowej jest Urząd Gminy Łabunie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” – sekcja sportowa Boccia w Zamościu.

O miano najlepszych będą walczyć:
Szkoła Podstawowa w Łabuniach, Szkoła Filialna w Barchaczowie, Szkoła Filialna w Ruszowie, Szkoła Podstawowa w Łabuńkach Pierwszych, Gimnazjum w Łabuniach, Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych, Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach.

Miejsce:
Hala sportowa w Łabuńkach Pierwszych.
Czas: 14 grudnia od 10:00 do 13:00.
Zawody rozpoczną się pokazem umiejętności niepełnosprawnych mistrzów, po czym wystąpi Wójt, który powita wszystkich zebranych gości. W trakcie imprezy przewidziano słodki poczęstunek oraz obiad.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia.

Autor: Filip Rodzik


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia