INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w PODNOSZENIU CIĘŻARÓW – 12-14.06.2015r. Wisła.

8 czerwca 2015
Autor:

pikt-ciezaryJuż w najbliższy weekend 14-16 czerwca 2015r. w Ośrodku Sportowym Polskiego Związku Osób Niepełnosprawnych w Wiśle będziemy świadkami sportowego wydarzania, zobaczymy zawodniczki i zawodników niepełnosprawnych specjalizujących się w podnoszeniu ciężarów.

Są to już czterdzieste drugie Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie a trzynaste wśród kobiet i dziesiąte wśród juniorów. Głównym organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Osób Niepełnosprawnych „Start ”. Mistrzostwa zapowiadają się rekordowe pod względem ilości startujących sportowców a do mistrzostw zgłoszono prawie 130 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z całej Polski. Wśród uczestników zobaczymy medalistki i medalistów Paraolimpiady, Mistrzostw Świata czy też Europy między innymi Justynę Kozdryk, Marzenę Łazarz, Emilię Kasak, Paulinę Przywecką-Pudziak, Małgorzatę Hałas-Koralewską, Magdalenę Konior, Sławomira Szymańskiego, Mariusza Tomczyka, Grzegorza Lanzera, Marka Trykacza, Zbigniewa Michena, Piotra Szymeczka, Wawrzyńca Latusa, Roberta Studziżbę, Damiana Kuliga i wielu wielu innych wspaniałych ciężarowców. Liczymy na bardzo dobry start wszystkich zawodników. Celem mistrzostw jest popularyzacja podnoszenia ciężarów w środowisku osób niepełnosprawnych i przede wszystkim sprawdzian formy naszych kadrowiczów przed Mistrzostwami Europy. Starty na pomoście rozpoczynamy od rywalizacji kobiet w sobotę 13 czerwca o godz.9.15 a następnie kategorie mężczyzn od 49 do 88 kg. Natomiast w niedzielę najcięższe kategorie wagowe mężczyzn 97 kg do plus 107 kg. Zapraszamy wszystkich sympatyków podnoszenia ciężarów do odwiedzenia nas w Wiśle, ul. Olimpijska 1 i kibicowania wszystkim zawodniczkom i zawodnikom a wszystkim startującym życzymy wspaniałych wyników, nie tylko nowych rekordów życiowych, ale także nowych rekordów Polski.


Grzegorz Leski

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia