Imago Maris – żeglarstwo dla niewidomych

6 maja 2014
Autor:

pikt-zeglarstwoProjekt Imago Maris powstał z myślą o propagowaniu idei żeglarstwa morskiego wśród osób niewidomych, pochodzących z różnych państw europejskich. Głównym celem jest wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska niewidomych żeglarzy z różnych zakątków Europy. Organizujemy międzynarodowe rejsy morskie na dużych żaglowcach dla osób niewidomych i słabowidzących.

– Nasze rejsy skierowane są do wszystkich miłośników żeglarstwa oraz tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę na morzu. Do udziału w rejsach, organizowanych przez fundację Imago Maris, zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące, które chcą przeżyć wspaniałą przygodę – przepłynąć kawałek Europy, spróbować swoich sił za sterem, wziąć udział w stawianiu żagli, lub też poznać innych śmiałków, którzy kochają morze i szukają wrażeń. Osoby z dysfunkcją wzroku stanowią połowę załogi żaglowca. – komentuje organizator.

Projekt ten nie jest jednak skierowany wyłącznie do osób z niepełnosprawnościami:
– Ponadto, zapraszamy również osoby widzące, które chcą wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu i jednocześnie poznać świat osób niewidomych. To, co odróżnia nas od innych projektów, to fakt, że osoby niewidome są pełnoprawnymi członkami załogi. Oznacza to, że każda osoba, niezależnie czy jest osobą widzącą, czy niewidomą, wykonuje wszystkie zadania związane z funkcjonowaniem żaglowca. – dodaje organizator.

Więcej informacji na stronie organizatora:
www.imagomaris.pl

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia