III Polkowickie Prezentacje “Niepełnosprawni – Sprawnym” – podsumowanie

5 grudnia 2011
Autor:

pikt-wydarzeniaJuż po raz trzeci organizatorzy (w tym „Skorpion Polkowice”) corocznej imprezy „Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni-Sprawnym” udowodnili, że tekst zawarty w Hymnie Niepełnosprawnych „…Niepełnosprawność normalna sprawa, niepełnoprawność normalna rzecz…” jest prawdziwy. Ponad 1000 uczestników, zadowolenie, niesamowite emocje i skandowanie „dziesiątka” po i w czasie meczu rugby na wózkach może świadczyć o jednym – impreza udana!.

Polkowickie Prezentacje rozpoczęły się zgodnie z planem 28 listopada pokazem prac plastycznych, konkursów przeprowadzanych rok temu oraz wykładem dr Ireny Szykownej. W tym roku po raz pierwszy w dniu profilaktyczno-edukacyjnym wziął udział Zespół Szkół z Polkowic. Uczniowie mogli zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego, nauczyć się lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, zrozumieć tragizm urazu kręgosłupa i późniejszego żmudnego procesu rehabilitacji oraz wysłuchać opowiadań dwóch osób o ich wypadku, które skoczyły na tzw. główkę.

Dzień sportowy uroczyście otworzył Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik po czym wszyscy uczestnicy odśpiewali za Warsztatem Terapii Zajęciowej „Hymn Osób Niepełnosprawnych”. Przed występem pierwszych sportowców mogliśmy jeszcze zobaczyć przedstawienie zorganizowane przez Szkołę Podstawową z Jędrzychowa.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością:
Drużyna goalball-a START-u Wrocław „Bierutów” w składzie: Daniel Henke, Ryszard Guzowski, Marek Lubczyk, Piotr Kazimierski, Marcin Lubczyk, Przemysław Wojs. Oraz trenerzy: Stefan Skrocki, Dariusz Wilczyński.

Drużyna siatkówki na siedząco Victoria Jelenia Góra w składzie: Wiktor Żuryński, Zbigniew Kijowski, Jarosław Dąbrowski oraz z KSI Start Szczecin w składzie: Jerzy Wójcikowski, Andrzej Kumela, Andrzej Małecki.

Drużyna rugby na wózkach w składzie: Tomasz Mazur, Paweł Kędziora, Adrian Lewandowski, Mariusz Łata, Piotr Chomkowicz, Wilczyński Krzysztof, Marek Pieczka, Andrzej Rumijewski.

Jak co roku tak i tym razem uczestnicy mogli zobaczyć koszykarki CCC Polkowice w akcji oraz zmierzyć się z nimi na boisku.
W przerwie został przeprowadzony konkurs „Mam prawo…”, a wyniki zabawy będzie można obejrzeć w Bibliotece Miejskiej w Polkowicach.

Cieszymy się, że dzięki ogromnym nakładom pracy osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia, którym serdecznie dziękujemy, tak wiele dzieci, młodzieży i dorosłych mogło spędzić miło czas integrując się z osobami niepełnosprawnymi. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Sponsorzy: Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej, Zakład Ubezpieczeń Romana Bęben, Aqua Hotel, Skok Stefczyka.
Polkowiccy partnerzy: Gmina Polkowice, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, Aquapark, Straż Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej.

Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim osobom biorącym udział w przygotowaniach i w trakcie niniejszej imprezy, a w szczególności wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i okazaną nam pomoc. Między innymi Robertowi Janiakowi oraz Ewie Bańkowskiej, autorom większości zdjęć.

W najbliższym czasie do galerii dodamy pozostałą część zdjęć.


Autor: Filip Rodzik


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia