III Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Klasycznym

16 listopada 2013
Autor:

pikt-ciezaryDnia 9 listopada 2013r. w strzegomskiej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 12, odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Stylem Klasycznym. Głównym organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy „Start” Strzegom. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Urząd Miejski w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe Świdnica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie.

W mistrzostwach udział wzięło 13 zawodniczek i 47 zawodników z 10 klubów w tym także zawodnicy niepełnosprawni ze „Start-u” Wrocław. W uroczystym otwarciu mistrzostw oraz dekoracji zawodników udział wzięli: Wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Grzegorz Luszawski, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Piotr Szmidt.

Wśród kobiecej kategorii wagowej powyżej 57 kg według formuły Wilks’a, która pomaga określić najlepszą zawodniczkę wyciskającą jak największy ciężar w stosunku do swojej wagi (masy ciała), w tej kategorii wystartowała Małgorzata Hałas aktualna wicemistrzyni Polski wśród zawodniczek niepełnosprawnych. Małgorzata reprezentuje barwy „Start-u” Wrocław w silnie obsadzonej przez dziewięć zawodniczek. Małgorzata Hałas, ostatecznie zajęła drugie miejsce z rezultatem 80 kg, uzyskując 82,09 pkt.

W kategorii zawodników niepełnosprawnych także według formuły Wilks’a, najlepszym został Krzysztof Koralewski zaliczając w trzecim podejściu ciężar 160 kg/96,99 pkt, na drugim miejscu Krzysztof Janaszkiewicz z wynikiem 147,5 kg/91,32 pkt i na trzecim Daniel Baczmański z takim samym wynikiem 147,5 kg, ale z 88,15 pkt., będąc zawodnikiem cięższym od Krzysztofa. Ponadto w rywalizacji z rywalami pełnosprawnymi w kategorii wagowej do 105 kg, zawodnicy zajęli odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce.

Zawodnicy zostali udekorowani pięknymi, pamiątkowymi medalami specjalnie przygotowanymi na te zawody, pucharami oraz symbolicznymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i organizatorów, którzy zapraszali już na następne zawody za rok, tym razem już integracyjne. Mistrzostwa zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i przebiegały w miłej, sympatycznej oraz sportowej atmosferze. Podziękowania dla prezesa klubu Marka Rydwańskiego oraz jego współpracowników, którzy pomagali Panu Markowi przy organizacji jak i przebiegu sportowej imprezy.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia