III Ogólnopolskie zawody w pływaniu 2016 – Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

22 czerwca 2016
Autor:

pikt-plywanieStowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, po raz kolejny było organizatorem III Ogólnopolskich Integracyjnych Rodzinnych Beskidzkich Zawodów w Pływaniu, które odbyły się 18 czerwca na pływalni COS w Szczyrku.

Głównym celem zawodów była popularyzacja pływania w środowisku wiejskim, jako zdrowej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu, w której mogą wziąć udział całe rodziny. Rywalizacja przeprowadzona została w trzech grupach wiekowych dla dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży i osób dorosłych w stylu dowolnym i kraulem na grzbiecie na dystansie 25 i 50 m. W zawodach udział wzięli również uczestnicy programu z powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, które od kilku lat realizuje Stowarzyszenie.

Zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy zawodnik – dyplom, medal, pamiątkową koszulkę, napoje i gorący posiłek przygotowany przez Dworek Góralski z Łodygowic, w którym odbyła się również ceremonia wręczenia nagród, podczas której obecny był Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, Wicestarosta Żywiecki – Stanisław Kucharczyk, Wójt Gminy Łodygowice – Andrzej Pitera, oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Łodygowice – Eugeniusz Jachym, który jak zawsze w pięknym stylu wraz z Prezesem Stowarzyszenia Stanisławem Handerkiem zręcznie przeprowadził rozdanie nagród. Zawody dofinansowano ze środków MSiT, Gminy Łodygowice. Sponsorem Głównym zawodów była Sinevia Sp. zo.o., Sponsorem Strategicznym – KSSE. SA., Partner – ZMGE Żywiec.

Dziękujemy wszystkim sponsorom finansowym i rzeczowym, bez których ta wspaniała, rodzinna impreza sportowa, by się nie odbyła. Ogólnopolskie Integracyjne Rodzinne Beskidzkie Zawody w Pływaniu wpisują się w kalendarz imprez sportowych obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, nad którymi Honorowy Patronat – objął Mateusz Morawiecki – Wicepremier, Minister Rozwoju, Piotr Gliński – Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jan Szyszko – Minister Środowiska, Witold Bańka – Minister Sportu i turystyki, Stanisław Szwed – Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Krzysztof Michałkiewicz – Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób niepełnosprawnych, Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.

Dorota Sala 

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia