III Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w bocci 2011

13 października 2011
Autor:

pikt-bocciaZrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem III Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI. Imprezę sfinansowano ze środków Zarządu Województwa Lubuskiego. Zawody odbyły się w dniu 07 października 2011r w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie k/Zielonej Góry.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw Województwa dokonał Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Mirosław Glaz. Uczestniczyło w nich ogółem 52 zawodników niepełnosprawnych z 12 organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych w województwie lubuskim. Mistrzostwa były generalnym sprawdzianem dla reprezentacji zielonogórskiego „Start-u’ przed II Mistrzostwami Polski niepełnosprawnych w bocci, które odbędą się w dniach 26-28 października 2011r w Wągrowcu.

Turniej przeprowadzono w klasyfikacji zespołowej (reprezentacje 3-osobowe) systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach startowych:
Grupa I – osoby niepełnosprawne ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, oraz korzystające ze sprzętu wspomagającego – rynny.
Grupa II – osoby niepełnosprawne z innymi schorzeniami.

Końcowa klasyfikacja III Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI
I Grupa:
I m – I zespół ZSR ”Start” Zielona Góra
II m – III zespół ZSR ”Start” Zielona Góra
III m – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarach

II Grupa:
I m – Szkoła Podstawowa nr 11 Zielona Góra
II m – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku
III m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Winnica” – Zielona Góra

Zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI w obu grupach startowych otrzymały puchary i dyplomy, natomiast zawodnicy zespołów, które zajęły miejsca I-III – medale.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” od czterech lat propaguje boccię w województwie Lubuskim organizując wiele turniejów. Służą one integracji środowiska osób niepełnosprawnych oraz osób pełnosprawnych. Zainteresowali tą grą paraolimpijską około 450 osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych i innych stowarzyszeń, jak również młodzież z zielonogórskich szkół
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Autor: Mariusz Mazur

Mariusz Mazur


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia