II International Boccia Competition PolskaBOCCIA’ 2014

20 października 2014
Autor:

pikt-boccia2014.10.09-12. POZNAŃ – II International Boccia Competition PolskaBOCCIA’ 2014.
W Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w dniach 09-12 października rozegrano II międzynarodowy turniej „PolskaBoccia 2014”. Do zawodów przystąpili zawodnicy z 10 państw, między innymi zawodnicy z Anglii, Chorwacji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słoweni oraz Polska reprezentacja.

Niestety w Poznaniu nie powiodło się najlepiej Polskiej reprezentacji, nie odnieśli oni większych sukcesów, ale z zawodów na zawody widać postępy zawodników.
Boccia rozwija się w Polsce bardzo szybko i są tego widoczne efekty zarówno w taktyce, jak i w poszczególnych elementach gry.
Dlatego też jest szansa, żeby Polska zakwalifikowała się na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w 2016 roku.

Zawody rozgrywane były indywidualnie oraz w parach.
W grze indywidualnej najlepszy wynik osiągnęła Marta Wesołek z Poznania w kategorii BC2, która zajęła 3 miejsce, a także Konrad Lipowski z Warszawy, który zajął 4 miejsce.
W kategorii BC3 na 5 oraz 7 pozycji uplasowali się Bartek Nowosadowski z Zamościa i Tomek Niparko z Zielona Góry.
W kategorii BC1 startował Robert Skwaryło z Zamościa, przegrał jednak nieznacznie.Tak więc, dobrze zapowiadający się zawodnik z Zamościa, przy systematycznych treningach, wkrótce może sprawić wielką niespodziankę.

Wyniki zawodów:

BC1 indywidualnie.

Caroline Robinson (Anglia)
Nikita Kuznetsov (Rosja)
Emma Goodchild (Anglia)
Regina Gratz (Niemcy)

BC2 indywidualnie.

Natalie Finkšt (Słowenia)
Femtegjeld Roar (Norwegia)
Marta Wesołek (Polska)
Kondrad Lipowski (Polska)

BC3 indywidualnie.

Aleksandr Legostaev (Rosja)
Wilhelmsen Elisabeth (Norwegia)
Andreas Welzel (Niemcy)
Thomas Knoth (Niemcy)

BC4 indywidualnie.

Vasile Agache (Hiszpania)
Željko Jarić Pavičić (Chorwacja)
Harry Thompson (Anglia)
Melisa Osmanović (Chorwacja)

Pary BC3

Maxim Vasilyev, Aleksandr Legostaev (Rosja)
Thomas Knoth, Andreas Welzel (Niemcy)
Lewis Fisher, Ben Curry (Anglia)
Friederike Beck, Petra Benharkat (Niemcy)

Pary BC4

Joshua Wilkins, Harry Thompson (Anglia)
Vasile Agache, Jakob Škantelj (Hiszpania, Słowenia)
Željko Jarić Pavičić, Melisa Osmanović (Chorwacja)
Robert Dąbrowski, Marek Bogaczyk (Polska)


Related Posts:





Related Posts:



Wydawnictwa

Wyróżnienia