II Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego

26 kwietnia 2013
Autor:

pikt-plywanie14 kwietnia w Sosnowcu już po raz drugi odbyły się Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta miasta Sosnowca Kazimierza Górskiego. Głównym organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Klub Sportowy Górnik Sosnowiec. Celem zawodów była między innymi integracja sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz propagowanie pływania jako jednej z form rehabilitacji.

Zawody odbyły się na 25 metrowej krytej pływalni, a do rywalizacji przystąpiło około 100 zawodniczek i zawodników między innymi: Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu, Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, Szkołę Podstawową Nr 38 w Sosnowcu, Gimnazjum Nr 8 w Sosnowcu oraz Start Katowice i Klub Sportowy Górnik Sosnowiec. Patronat Sportowy nad imprezą podobnie jak podczas pierwszej edycji obijał niesłyszący sosnowczanin, pływak Artur Pióro, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, Europy i Świata, a także medalista olimpijski z Taipei, który wzorem roku ubiegłego, sam wziął udział w zmaganiach.

Po uroczystym otwarciu, w której udział wzięli przedstawiciele miasta Sosnowca, przystąpiono do rywalizacji sportowej na różnych dystansach pływackich. Uczestnicy rywalizowali w 6 konkurencjach na różnych dystansach tj.: 25 m stylem dowolnym ze sprzętem lub opiekunem, 25m stylem dowolnym, 50m stylem dowolnym ze sprzętem lub z opiekunem, 50m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, 4 x 50m – sztafeta mieszana stylem dowolnym. Wszystkie konkurencje miały podział na kategorie wiekowe rocznik 2000 i młodsi, 1999-1997, oraz 1996 i starsi a poza sztafetą także ze względu na płeć uczestników. Dla najlepszych czekały medale i puchary, a każdy z uczestników mógł liczyć na słodki poczęstunek. Dekoracji dokonywał między innymi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu Rafał Łydek.

Wyniki:

Zdjęcia pochodzą z portalu: sosnowiczanie.net


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia