I miejsce Tomasza Niparko w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w bocci

2 czerwca 2015
Autor:

pikt-bocciaW dniach 28-31 maja 2015r. w Pucku odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w bocci.

W zawodach uczestniczyło dwoje zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopiecznych trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego. Wspaniale zaprezentował się Tomasz Niparko młody, rozwijający się zawodnik, reprezentant kadry narodowej, zajmując I miejsce w grupie BC3. Z grupy eliminacyjnej Tomek wyszedł na II miejscu wygrywając 12:1 z Piotrem Poznańskim z Krakowa oraz ulegając 1:3 Damianowi Iskrzyckiemu („Start” Bielsko-Biała). W półfinale wygrał z Łukaszem Brożkiem (Konar Warszawa) 5:3. W finale pokonał 7:2 Bartłomieja Nowosadowskiego (AKS-ON „Krok za Krokiem” Zamość), członka kadry narodowej, od wielu lat najlepszego zawodnika w kraju. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, a spokój i zagrania taktyczne Tomka dały mu zwycięstwo już po 3 endzie (7:0). Aleksandra Włodarczyk startująca w grupie BC2 przegrała wszystkie swoje spotkania, mocna walka i pełne zaangażowanie nie wystarczyły do wyjścia z grupy.
Zwycięstwem w turnieju nasz zawodnik umocnił swoją pozycję w czołówce krajowej.