HISTORYCZNY MEDAL! PIERWSZY PARASPORTOWIEC NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI NA STADIONIE

8 sierpnia 2018
Autor:

pikt-atletykaMaciej Lepiato jest pierwszym sportowcem niepełnosprawnym fizycznie w historii polskiej lekkiej atletyki, który zdobył medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce na otwartym stadionie.
Mistrz paraolimpijski zdobył brązowy medal w skoku wzwyż osiągając wynik 209 cm. Pierwsze miejsce zajął Maciej Grynienko z UKS Orlica Domaniów z Dolnego Śląska, drugie – Sylwester Bednarek z RKS Łódź, obaj z wynikiem 221 cm.

Spełniło się jedno z moich sportowych marzeń. Wynik mnie nie satysfakcjonuje, ale tutaj liczy się przede wszystkim medal i z tego powodu jestem po prostu szczęśliwy – mówi Lepiato.

Obecnie zawodnik przygotowuje się do mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w Berlinie (20-26 sierpnia br.) W czasie Grand Prix IPC w Berlinie Lepiato planuje atak na rekord świata, który obecnie należy do niego. Na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro udało mu się pokonać poprzeczkę na wysokości 219 cm i jak dotąd nikt nie zdołał poprawić tego wyniku.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia