Happening „Od integracji do aktywnej rehabilitacji”

2 października 2014
Autor:

pikt-wydarzenia

Już w ten weekend 4 pażdżiernika 2014r.przy ul.Cynkowej w Legnickim Skatepark’u, odbędzie się I Happening „Od integracji do aktywnej rehabilitacji”, którego organizatorem jest Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Urząd Miasta Legnicy, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzinami oraz ich przyjaciółmi do wzięcia udziału w imprezie.

W trakcie trwania Happeningu rozgrywane będą konkursy z różnych dyscyplin sportowych takich jak: strzelanie z łuku, boccia, tor przeszkód, jazda na handbike. Najlepsi otrzymają puchary!
Happening ma na celu w przystępny sposób, poprzez sportową rywalizację, przybliżyć osobom chodzącym codzienne zmagania osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wózkowiczom zaś możliwość pokazania, że mimo przeciwności losu można realizować się społecznie i zawodowo.
Ponadto nasi Instruktorzy AR będą służyć swoją wiedzą w zakresie: doboru wózka inwalidzkiego, technik jazdy na wózku, profilaktyki przeciwodleżynowej, technik asekuracji i przenoszenia osób niepełnosprawnych.
Specjalnie dla Was udostępnione zostaną wózki aktywne a każdy uczestnik będzie miał możliwość wyrobienia sobie prawa jazdy na wózek. Podczas trwania Happeningu każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego bufetu.

Koniecznie zabierzcie ze sobą:
1. Sportowe ubrania
2. Wiadro dobrego humoru,
3. Kupę pozytywnej energii.

Plan:
12:00 Uroczyste otwarcie
12:00 – 15:00 Konsultacje Instruktorów AR
12:00 – 13:30 Zapisy uczestników
12:30 – 14:30 Konkursy
13:00 – 15:00 Catering
14:45 Wręczenie pucharów
15:00 ZakończenieRelated Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia