Grand Prix dla niepełnosprawnych lekkoatletów

6 marca 2013
Autor:

pikt-atletykaJuż 25 marca startuje cykl Grand Prix dla niepełnosprawnych lekkoatletów. Cykl rozpoczyna się w Dubaju (25 – 27 marca), potem kolejno zawody odbędą się w Pekinie (22 – 25 kwietnia), Sao Paulo (25 – 27 kwietnia), włoskim Grosseto (10 – 12 maja), Arizonie (18 maja) i Berlinie (14 – 16 czerwca).

– Jeżeli tegoroczne Grand Prix okaże się sukcesem, przemyślimy jego kontynuacje na rok 2014 i dalsze lata – informuje Ed Warner, szef do spraw technicznych Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Dodaje również, że do realizacji tego pomysłu przyczynił się sukces paraolimpiady w Londynie spowodowany wynikami sportowców, liczbą sprzedanych biletów i wysoką oglądalnością transmisji. Głównym celem jest zaś utworzenie kolejnego wydarzenia sportowego, które da szansę na większą liczbę występów zawodnikom, a co za tym idzie trzymania ich w formie i poprawie wyników.

Pomysł cieszy się ogromnym poparciem ze strony sportowców. – Myślę, że po Londynie zawodnicy bali się, ograniczonej ilości motywacji w ciągu najbliższych czterech lat. Jednak Grand Prix i Mistrzostwa Świata dają nam wiele szans, aby zostać najlepszymi na świecie i utrzymać zainteresowanie kibiców naszymi osiągnięciami – stwierdza Hannah Cockcroft, brytyjska mistrzyni świata i olimpijska (100 i 200 m na wózkach).

Tatyana McFadden z USA, trzykrotna mistrzyni ubiegłorocznych Igrzysk w Londynie uważa, że cykl wpłynie pozytywnie na wyniki sportowców oraz podniesie poziom wszystkich zmagań lekkoatletycznych osób niepełnosprawnych.

Alan Fonteles Cardoso Oliveira, brazylijski zawodnik, również uważa, że nowo ustanowione zmagania przyczynią się do poprawy wyników sportowców – Sport paraolimpijski nie stoi w miejscu. Jestem bardzo podekscytowany i zmotywowany. Wracam do treningów i ciężkiej pracy. Muszę być dobrze przygotowany – dodaje Alan.

Źródło: rp.pl

Autor: Przedruk


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia