Grali bocciści zielonogórskiego Startu

3 listopada 2016
Autor:

pikt-bocciaW miejscowości Skoki odbyły się III Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci, gdzie zaprezentowali się najlepsi zawodnicy w kraju.

Był to generalny sprawdzian przed finałem w Zielonej Górze, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2016 roku. W najliczniejszej grupie BC2 walczyło 20 zawodników, w tym Anna Gruchot ze Startu Zielona Góra, która po bardzo wyrównanych pojedynkach zajęła ostatecznie dobre czwarte miejsce. W 10-osobowej grupie BC3 (sprzęt wspomagający + asystent) Start Zielona Góra reprezentowali młodzi, perspektywiczni zawodnicy: Tomasz Niparko i Klaudia Najbor. 23-letni Tomek po równej grze zajął 4 miejsce i potwierdził, że należy do grona zawodników ze ścisłej czołówki w kraju. 17-letnia Klaudia zajęła szóste miejsce w turnieju, natrafiając po drodze na najlepszych i nawiązując z nimi chwilami równorzędną walkę: z późniejszym zwycięzcą turnieju, czy też z aktualnym Mistrzem i z Wicemistrzem Polski.