Grad medali tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku

13 grudnia 2016
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 09-11 grudnia 2016r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra odniosła znaczący sukces zdobywając 10 medali (trzy złote, sześć srebrnych, jeden brązowy).

Swoją klasę potwierdzili reprezentanci Polski, w szczególności medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro’2016 – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka. W turnieju indywidualnym po wygraniu wszystkich swoich pojedynków spotkali się w finale, w którym złoty medal zdobył Piotr pokonując 3:1 Marcina (srebrny medal). W turnieju gry podwójnej mężczyzn w klasie 6-10 nie dali szans rywalom. Wywalczyli złote medale wygrywając 3:0 wszystkie swoje mecze. Kolejne krążki tym razem srebrne zdobył Piotr Grudzień w mikście z Dorotą Mitutą.

Para pokonała swoich rywali w ćwierćfinale i półfinale, natomiast ulegli w finale reprezentacji Tarnobrzega 2:3. Występ podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka okazał się również dużym sukcesem: Dorota Mituta oprócz srebra w mikście wywalczyła jeszcze dwa medale srebrne w grze pojedynczej kobiet w klasie 10, w ćwierćfinale i półfinale pokonała zdecydowanie rywalki, ulegając w finale swojej przeciwniczce z Kalisza Teresie Sturm 1:3. W grze podwójnej kobiet zajęła 2 miejsce w parze z zawodniczką „Startu” Katowice Dajaną Jastrzębską. Kolejne medale przywiezione z Gdańska to krążki zdobyte przez Tomasza Jakimczuka. W grze pojedynczej w klasie 1-2 po dwóch pojedynkach wygranych 3:0 uległ w finale medaliście Igrzysk Paraolimpijskich Rafałowi Czuperowi ze „Startu” Białystok 0:3 zdobywając srebrny medal.

W grze podwójnej mężczyzn startujących na wózkach inwalidzkich właśnie z tym zawodnikiem Tomek wywalczył brązowy medal. W grze indywidualnej mężczyzn po wyjściu z grup eliminacyjnych Jan Chełmicki (grupa 7) zajął miejsce 5-8, Dariusz Pawlak (grupa 9) miejsce 9. Tomasz Mika (grupa 6), którego trenerem jest Adam Jurasz zajął 9 miejsce. Cieszy bardzo udany start naszych tenisistów. Zakończyli rok, który okazał się dla Nich bardzo „obfity” w medale, w szczególności te najważniejsze: Igrzysk Paraolimpijskich. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych.