Grad medali tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku

13 grudnia 2017
Autor:

pikt-tenis_stolowy W dniach 01-03 grudnia 2017r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra wygrała klasyfikację medalową, zdobywając 11 medali (pięć złotych, jeden srebrny, pięć brązowych).

Swoją klasę potwierdzili reprezentanci Polski, w szczególności medaliści tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy: Igor Misztal, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.
Igor Misztal w grze pojedynczej, w klasie 10 wygrał wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Drugi złoty krążek nie przegrywając żadnego pojedynku dołożył w grze podwójnej mężczyzn grając z Piotrem Grudniem.
Paraolimpijczycy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w grze pojedynczej po wygraniu wszystkich swoich pojedynków spotkali się w finale, w którym złoty medal zdobył Piotr pokonując 3:1 Marcina (srebrny medal). Kolejny złoty krążek zdobył Marcin Skrzynecki w grze mieszanej z Karoliną Pęk (KS Bronowianka Kraków), a w grze podwójnej grając z Pawłem Konstantynem (IKS AWF Warszawa) wywalczył brązowy medal.
Występ podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka okazał się również dużym sukcesem:
Kolejne medale przywiezione z Gdańska to krążki zdobyte przez medalistę Mistrzostw Świata Tomasza Jakimczuka (zawodnik grający na wózku inwalidzkim). W grze pojedynczej w klasie 1-2 wygrał on wszystkie pojedynki 3:0 i finale pokonał medalistę Igrzysk Paraolimpijskich Rafała Czupera ze „Startu” Białystok również 3:0, zdobywając swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej. W grze podwójnej mężczyzn z zawodnikiem Januszem Chamotem (IKS Jezioro Tarnobrzeg) wywalczył brązowy medal.
Dorota Mituta w grze pojedynczej kobiet w klasie 10, jak również w grze podwójnej kobiet (grając z Katarzyną Marszał – IKS AWF Warszawa) zdobyła dwa brązowe medale.
W grze indywidualnej mężczyzn Jan Chełmicki (grupa 7) nie wyszedł z grupy eliminacyjnej i zajął ostatecznie miejsce 13.
Dużym sukcesem może pochwalić się Tomasz Mika (grupa 6), którego trenerem jest Adam Jurasz, w turnieju indywidualnym zdobył brązowy medal.
Cieszy bardzo udany start naszych tenisistów. Zakończyli rok, który okazał się dla Nich bardzo „obfity” w medale, w szczególności te najważniejsze: Mistrzostwa Świata i Europy. Powyższe sukcesy potwierdziły, że jesteśmy najsilniejszym klubem w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych w kraju.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych.

Ze Sportowym Pozdrowieniem !
Danuta Tarnawska
Prezes Zarządu
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne
„START” w Zielonej Górze
www.start.zgora.pl

Autor: Tomasz Mazur


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia