Grad medali polskich tenisistów stołowych na ME

26 października 2015
Autor:

pikt-tenis_stolowyMistrzostwa Europy w duńskim Valje w tenisie stołowym nasi zawodnicy zakończyli z dorobkiem aż dziesięciu medali. Polacy wrócili z czterema złotymi medalami, dwoma srebrnymi oraz czterema brązowymi. Indywidualnie po złote krążki sięgnęli Natalia Partyka i Patryk Chojnowski.

Swoją pozycję na świecie potwierdzili nasi mistrzowie paraolimpijscy z Londynu w klasie 10. Zarówno Natalia Partyka, jak i Patryk Chojnowski cieszyli się ze złotych medali indywidualnie. 26-latka w finale zaprezentowała się świetnie, oddając reprezentantce gospodarzy, Sophie Amandzie Walløe, tylko jedenaście piłek. Grający w Superlidze w zespole KS Dekorglass Działdowo Chojnowski w walce o złoto pokonał Bułgara Denisława Stefano Kodjabaszewa 3:1.

„Siostrzany” pojedynek

Swoje finałowe pojedynki przegrali Rafał Czuper (klasa 2) oraz Karolina Pęk (klasa 9). Nasz reprezentant dwa najważniejsze mecze stoczył z Francuzami. Najpierw pokonał Stephane Molliensa po pięciosetowym boju, a w finale przegrał z innym tenisistą z tego kraju, Fabienem Lamiraultem 1:3. Dwa medale wywalczyliśmy w klasie 9 pań. W półfinale doszło do pojedynku Karolina Pęk – Małgorzata Jankowska. W „siostrzanym” starciu lepsza okazała się ta pierwsza, która wygrała 3:0. Niestety 17-latka w finale przegrała z Turczynką Neslihan Kavas po wyrównanej grze 10:12, 9:11, 10:12. Tak jak Jankowska, na najniższym stopniu podium stanęła również Dorota Nowacka w klasie (11).

Złoto do złota

Do sześciu indywidualnych krążków nasi zawodnicy dołożyli medale w zmaganiach drużynowych. Mistrzami Europy w klasie 10 zostali Patryk Chojnowski i Igor Misztal, którzy pokonali w finałowym pojedynku Hiszpanów. Na początek nasi debliści przegrali z Jose Manuelem Ruizem Reyesem i Jorge Cardoną 0:3, jednak w singlu to nasi tenisiści okazali się lepsi. Chojnowski wygrał z Cardoną 3:0, zaś Misztal z Reysem 3:1. W rywalizacji drużyn pań łączonych klas 9-10 triumfowały Natalia Partyka, Karolina Pęk i Małgorzata Jankowska. Po zwycięstwach nad Holandią i Węgrami po 2:0, awansowały do półfinału, gdzie wygrały bez straty seta z Rosjankami. Finałowy mecz stoczyły z Turczynkami. Pęk zrewanżowała się tym samym Kavas za porażkę w indywidualnych zmaganiach. Wspólne z Partyką pokonała duet Kavas/Ertis 3:0, a później indywidualnie Ertis 3:1. Brąz wywalczyli panowie w klasie 3 w składzie: Maciej Nalepka, Tomasz Jakimczuk, Rafał Czuper oraz w klasie 4 Krzysztof Żyłka, Rafał Lis. Zarówno Chojnowski, jak i Partyka w duńskim Valje sięgnęli również po kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie, bowiem w mistrzostwach Europy złoci medaliści w każdej konkurencji sięgali po bilet do Rio. Pozostałe miejsca rozdysponowane zostaną z rankingu światowego 31 grudnia 2015.

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia