Futsal i Szachy czyli akcja charytatywna

7 marca 2014
Autor:

pikt-wydarzeniaAkcja miała niecodzienny charakter i przebieg. Zbieranie darów nie polegało na chodzeniu od firmy do firmy i proszeniu o pieniądze. Przedsiębiorstwa i instytucje zapraszane są do udziału w turnieju futsalu i turnieju szachowym, a udział w nich jest odpłatny. Niektóre firmy przelewają pieniądze na konta obdarowanych, niektóre przekazują dary rzeczowe w postaci np. bardzo dobrej jakości ubrań dla podopiecznych.

Z udziałem pani Krystyny Latały Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa w siedzibie organizatora miało miejsce zakończenie XVII Akcji Charytatywnej Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Tarnowie.

Celem tegorocznej Akcji była zbiórka darów rzeczowych i pieniężnych na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlane 6 prowadzonego przez Fundację REPI oraz na rzecz klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie. Dary o łącznej wartości niemal 10 tyś. zł przekazano na ręce Prezesa Zarządu Fundacji REPI Tomasza Eliasza Wardzały i dyrektor MOPS Doroty Krakowskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest pan Bogdan Kurek kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu WSB-NLU. Na pytanie dlaczego to robi odpowiada, że lubi bezinteresownie pomagać. – Zawsze powtarzam moim dzieciom i młodzieży akademickiej: „jak można to trzeba”. Wychodzę z złożenia, że warto pomagać. Wierzę, że dobro kiedyś wróci, kiedy być może ja będę potrzebował pomocy.
Patronatem tegoroczną akcję objął Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański. Pani Prezydent Krystyna Latała w czasie zakończenia akcji wręczyła puchary i nagrody rzeczowe drużynom, które zwyciężyły w Turnieju Futasalu o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Pani Prezydent podziękowała wszystkim osobom, które tak licznie wzięli udział w Akcji. Krystyna Latała zauważyła, że nie wszyscy są w stanie pomóc, a bardzo cenna jest każda złotówka. Podkreśliła, że – chodzi o te osoby, które samodzielnie nie będą w stanie poradzić sobie w dość brutalnej rzeczywistości. Dlatego władze miasta starają się wspierać działania mające na celu poprawę sytuacji osób z niepełną sprawnością.

W zawodach udział wzięło 9 drużyn podzielonych na dwie grupy. GRYF Borzęcin triumfował w XVII Charytatywnym Turnieju Futsalu o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: Miejsce 1. Gryf Borzęcin, 2. Panorama GSM, 3. Mimedia-Agifa, 4. Kapro Azoty, 5. Faster Behaton Team, 6. OSP Żabno, 7. FRB Stasiak, 8. Zakłady Mechaniczne Tarnów, 9 Kocik Grabówka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Płachno (Gryf Borzęcin), najlepszymi strzelcami Dawid Szczerba i Daniel Przydział (Panorama GSM), a najlepszym bramkarzem Rafał Stylski (Panorama GSM). Kolegium Sędziowskie przy TOZPN w Tarnowie zapewniło bezpłatnie obsługę sędziowską w osobach: Krzysztofa Kapusty, Adriana Smagacza i Marcina Szumlańskiego.

Prezes Fundacji REPI prowadzącej Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II Tomasz Eliasz Wardzała w swoich podziękowaniach do sponsorów, zawodników i wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie Akcji wyraził podziw, że – wszyscy mogli ten czas wykorzystać dla rodziny czy znajomych, pieniądze przeznaczyć na inwestycje czy działania reklamowe swoich firm. Jednak zainwestowali je najlepiej jak mogli – wspierając działania rehabilitacyjne osób z ograniczoną sprawnością. Dzięki temu, ci, którym los przygotował inny scenariusz na życie będą mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do satysfakcji z życia.

W czasie zakończenia Akcji uczestnicy Warsztatu wystawili komedię „Kopciuszek – nieco inaczej”. Dla darczyńców przygotowali także ręcznie wykonane anioły z masy solnej i papierowej oraz inne niespodzianki wytworzone w Warsztacie. Atrakcją zakończenia Akcji były także występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz grupy tanecznej EVE CREW.

W XVII Akcję Charytatywną WSB włączyło się bardzo dużo osób i organizacji. Podziękowanie dla wszystkich zawodników, sędziów, darczyńców, patronów złożono na ręce przedstawicieli. Dyplomy oraz anioły wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przyjęli:
– Pan Henryk Słomka-Narożański – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa,
– Pani Krystyna Latała – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa,
– Pan dr Dariusz Woźniak – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Tarnowie WSB-NLU,
– Pan Bogdan Kurek – organizator XVII Akcji Charytatywnej,
– Pan Marek Baran – Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta w Tarnowie,
– Pani Maria Zawada-Bilik – Dyrektor Wydziału Marki Miasta UMT
– Pan Maciej Stasiak – Firma Remontowo-Budowlana „STASIAK”,
– Pan Artur Dębosz – Panorama GSM,
– Pan Mariusz Babiasz – Kocik Grabówka,
– Pan Roman Pochroń – Kapro Azoty,
– Pan Piotr Baca – MIMEDIA AGIFA,
– Pan Marcin Kwaśniak – Gryf Borzęcin
– Pan Piotr Witek – Zakłady Mechaniczne w Tarnowie
– Pan Paweł Szpilski – Ochotnicza Straż Pożarna w Żabnie,
– Samorząd Studencki WSB-NLU WZ w Tarnowie,
– Pan Zbigniew Chmura – Kolegium Sędziowskie przy OZPN w Tarnowie,
– Pani Barbara Kuklewicz – Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Tarnowie,
– Pan Krzysztof Janas – Gimnazjum nr 4 w Tarnowie,
– Pan Władysław Węgiel – EXPORT-IMPORT WĘGIEL,
– Pan Zbigniew Sroka – Hurtownia Napojów ABAR,
– Pan Piotr Mleczko – Firma Handlowa „Sport Centrum” P. Mleczko – J. Stawarz w Tarnowie,
– Pani Ewa Radzik – Zespół taneczny EVE CREW ze Studia Tańca „HIT” w Tarnowie,
– Pani Jolanta Światłowska – Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie
– Pan Wojciech Dudziński – Centrum Oka – OPTYKA Żabno,
– Pan Jakub Dudziński – Centrum OKA – OPTYKA Tuchów,
– Pan Jan Ryba – Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie,
– Pan Henryk Wilk – Faster Behaton Team
– Pan Artur Koza – Organizator Tarnowskiej Ligii w Futsalu

Fotografia Małgorzata Chomentowska


Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia