Europejskie Igrzyska Młodzieży

12 lipca 2011
Autor:

pikt-atletyka29 osobowa reprezentacji Polskich Zawodników Niepełnosprawnych uczestniczyła w Europejskich Igrzyskach Młodzieży w Czeskim Brnie , 29.06-02.07.2011 r. zdobywając w sumie 22 medale i wygrywając klasyfikację medalową.

Igrzyska odbywały się w 5 dyscyplinach: lekkoatletyka, boccia, pływanie, tenis stołowy i tenis ziemny na wózkach. Startowało w nich ponad 260 zawodników z 13 krajów europejskich. Wśród 22 medali zdobytych przez polską ekipę było 11 złotych, 6 srebrnych i 5 brazowych. Zawody odbywały się na nowo-otwartym stadionie Lekkoatletycznym w Brnie. Na w/w Igrzyskach funkcje trenera Kadry pełnił trener GZSN ,,Start” Gorzów Wlkp. – Z.

Zawodnicy Gorzowskiego klubu zdobyli w sumie 7 medali Kolasiński Patryk 1 złoty medal (100),Głąb Michał 1 złoty medal (kula), 1 srebrny medal (dysk), Lewandowski Wojciech 2 brązowe medale (100m, skok w dal), Kukwa Cezary 2 brązowe medale (oszczep, dysk).

Polscy zawodnicy z Poznańskiego klubu startowali również w konkurencji boccia, która odbywała się w hali sportowej Kocianka w Brnie. Wzięło w niej udział 29 zawodników z Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Rosji, Czech i Polski w kategoriach BC-2, BC-3 i Open.

Podczas ceremonii zamknięcia 2 lipca byli obecni przedstawiciele Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego (European Paralymic Commitee) Prezydent EPC John Petersson oraz Samuel Rosko
Rezultaty z Brna wliczone były do europejskiej klasyfikacji IBSA mającej znaczenie przy rozdziale miejsc na Igrzyska w Londynie.

Więcej informacji na stronie EPC

Źródło:
EPC
Start Poznań
Start Gorzów


Autor: Filip Rodzik


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia