Dzień Super Mocy z super nagrodami od firmy Brubeck

30 maja 2013
Autor:

pikt-wydarzenia26 maja, podczas tegorocznych Targów Organizacji Non-Profit tzw. dnia Społecznej Super Mocy, portal Sport-ON.info był jednym z pośród stu wystawców, pomimo obaw o kapryśną pogodę frekwencja dopisała. Już podczas porannych przygotowań otrzymywaliśmy zapytania, kiedy będzie można zagrać w Showdown, czy spróbować swoich sił na sportowym tandemie. To tylko potwierdza nasze przekonania, iż sport osób niepełnosprawnych jest doceniany i szanowany przez „zdrową” część społeczeństwa, a jedynie media kreują ogólny obraz tychże dyscyplin jako mało medialnych.

Wśród przybyłych, od dzieci po osoby dorosłe, wszyscy skorzystali z możliwości sprawdzenia się w konkurencjach sportowych osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. Showdown prezentowany przez partnera stoiska klub „Sprint” Wrocław, cieszył się dużym powodzeniem. Na profesjonalnym stole, można było rozegrać punktowany turniej który sędziowała Ela Mielcarek, obecna zawodniczka tej dyscypliny.

– Dzięki takim pokazom można poczuć na własnej skórze co czują niewidomi zawodnicy grając piłeczką, która ma dzwoneczki. Nigdy wcześniej nie widziałam tej gry, w telewizji nie pokazują takich dyscyplin – komentowała jedna z młodych uczestniczek turnieju.

Kolarstwo tandemowe prezentowane przez „Skorpion Polkowice”, oraz złotego medalistę z Paraolimpiady w Pekinie Andrzeja Zająca, przyciągnęło całe rodziny. Wśród uczestników biorących udział w konkursie kolarskim, rozdano sześć nagród dla trzech par, w postaci wysokiej jakości odzieży termoaktywnej ufundowanej przez firmę Brubeck. Zasady konkursu były trywialne, a polegały na osiągnięciu najwyższej średniej prędkości w przeciągu trzydziestu sekund. Wszystkim uczestnikom należą się gromkie brawa, konkursowi zawodnicy potraktowali rywalizację bardzo poważnie dając z siebie wszystko, niezależnie od płci, wzrostu, czy też wieku. Pierwsza trójka uzyskała następujący wynik:
– 1 m-sc: para Michał Głuszczak: 68,7 km/h.
– 2 m-sc: para Maciej Kozłowski: 66,0 km/h.
– 3 m-sc: para Aneta i Tomasz Czapińscy: 65,5 km/h.

– Misją portalu jest promocja sportu osób niepełnosprawnych, chcielibyśmy aby przez takie prezentacje społeczność z całej Polski mogła usłyszeć, zobaczyć i poczuć w jaki sposób osoby z różnymi dysfunkcjami uprawiają sport i rywalizują między sobą. Staramy się promować dyscypliny, o których często ludzie nawet nie słyszeli – komentuje koordynator stoiska i współtwórca portalu Mariusz Mazur.

Tegoroczne targi to druga edycja tej jakże potrzebnej i cenionej imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspólnie z naszymi partnerami, będziemy mieli ponowny zaszczyt uczestniczyć w trzeciej jej odsłonie. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, oraz naszym partnerom: firmie Brubeck za ufundowanie cennych nagród, Gminie Polkowice za użyczenie namiotów wystawienniczych, Skorpion Polkowice, DSOSW i CROSS za wypożyczenie sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia pokazów, jak również za zaangażowanie się w całe przedsięwzięcie. Dziękujemy również naszym wolontariuszom bez których przeprowadzenie całego wydarzenia byłoby niemal niemożliwe, a są to osoby:Andrzej Zając, Filip Rodzik, Radosław Zając i Bartłomiej Wróbel z klubu Skorpion Polkowice, Ela Mielcarek z klubu „Sprint” Wrocław mieszczącego się w DSOSW nr 13 we Wrocławiu, oraz wolontariuszkom z fundacji Eudajmonia.

PARTNER STOISKA

WYSTAWCY

Autorami zdjęć są: Filip Rodzik i Mariusz Mazur. Kolejne zdjęcia już wkrótce.


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi: , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia