Dzień Dziecka – Lotnicza Integracja Małych i Dużych

27 maja 2016
Autor:

pikt-wydarzeniaSzanowni Państwo! gorąco zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic, a w szczególności zapraszamy niepełnosprawne dzieci, młodzież, dorosłych oraz ich rodziny i opiekunów na Imprezę Plenerowa która odbędzie się 04.06.2016 w godz.10-18 na Lotnisku Szymanów koło Psar w czasie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited, Advanced,Intermediate w wykonaniu mistrzów Świata, Europy, Polski, AEROINTEGRACJA 2016.

Impreza ma na celu integrację społeczną szczególnie osób wykluczonych. Specjalnie dla osób niepełnosprawnych zaprosiliśmy ciekawych Gości. Naszymi honorowymi Gośćmi będą : Terapeuci specjalni z ORE OSTOJA : pedagog specjalny, tyflopedagog, neurologopeda – warsztaty i animacje dla niepełnosprawnych VERBA-BIS Bożena Uścińska Psycholog, konsultacje, porady Kids Rehab Katarzyna Wawrzusiak – konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży Jakub Szpak paraolimpijczyk-kajakarz, reprezentant na paraolimpiadę 2016 w Rio de Janeiro Tadeusz Sypień multisportowiec /kolarz, paraalpejczyk, piłkarz,tancerz, gracz w showdown/ przyjedzie na rowerze tandemie z przewodnikiem. W/w Goście będą do Państwa dyspozycji na naszym stoisku. Są specjalistami z zakresu kilku ciekawych dziedzin związanych ze zdrowiem i edukacją. Szczególnie zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunów. Pamiętajmy Informacja i Edukacja często mają wartość bezcenną, jeśli zdobędziemy je w odpowiednim czasie. Zapraszamy na konsultacje kosmetyczne AVON i warsztaty makijażu dla niepełnosprawnych. Z innych atrakcji czeka na Państwa duża dawka adrenaliny w czasie bezpłatnych przejażdżek z mistrzami motocrossu ze Stowarzyszenia Wrocławski Klub Motocrossowy, MOTORACER, SEVEN ONE-Szkoła Motocross. Na scenie nie zabraknie występów utalentowanych dzieci zespół wokalny „ÓSEMKA” z Żórawiny, grupa taneczna „TAŃCZĄCA TĘCZA” ze STOWARZYSZENIA „KAMIENNA TĘCZA” oraz występ zaprzyjaźnionego muzyka wokalisty Wojtka Ławnikowicza. Równolegle odbędzie się wystawa fotograficzna FUNDACJI „METRO” prezentująca prace osób niepełnosprawnych z audiodeskrypcją Fundacji Lepsze Dni. Przez cały dzień będzie można podziwiać niesamowite aktywności lotnicze w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited, Advanced w wykonaniu mistrzów Świata, Europy, Polski. Czekają na Państwo : szybowce, samoloty, paralotnie, modele, latawce, skoki, sprzęt lotniczy, zgrabne wiatrakowce oraz legendarny pilot Jacek Mainka ze swoimi historycznymi samolotami. W tym dniu zawodnicy Mistrzostw Polski rozegrają konkurencje Freestyle oraz historyczne show z repliką pierwszego na świecie balonu braci MONTGOLFIER. Będą animacje dla dzieci, konkursy i inne atrakcje z ciekawymi nagrodami np.lot szybowcem. Nagłośnieniem zajmie się P. Leszek Kopeć i Stowarzyszenie WIDNOKRĄG oraz Radio Szafir, gorąco Polecamy. Zapraszamy na LOTNISKO, w imieniu własnym, Współorganizatorów i całej Fundacji LEPSZE DNI – Katarzyna Szpruta LOTNISKO ZAPRASZA: 28.05 – 05.06 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited, Advanced oraz Intermediate. CODZIENNIE nad lotniskiem będzie można oglądać zmagania zawodników i niesamowite ewolucje wykonywane na super wyczynowych szybowcach, a jednocześnie podglądać pilotów na ogromnym telebimie.
W programie wiele atrakcji: animacje, konkursy dla dzieci, występy sceniczne – wokalne, taneczne,wystawa fotografii z audiodeskrypcją i brajlem motocross, show historyczne z repliką balonu braci Montgolfier.
Bezpłatne konsultacje specjalistów:
● KIDS REHAB Katarzyna Wawrzusiak: konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży
● Konsultacje z psycholog : Bożena Uścińska VERBA-BIS
● ORE OSTOJA- warsztaty, porady dla niepełnosprawnych i rodzin
● Porady kosmetyczne AVON i warsztaty makijażu
● Jakub Szpak – paraolimpijczyk , kajakarz, handbiker, rugbista
● Tadeusz Sypień multisportowiec – paraalpejczyk, kolarz w tandemie
● Na scenie: dziecięcy zespół wokalny „ÓSEMKA” z Żórawiny, grupa taneczna „TAÑCZĄCA TĘCZA” ze STOWARZYSZENIA „KAMIENNA TĘCZA”, muzyk wokalista Wojtek £awnikowicz.
● Równolegle odbędzie się wystawa fotograficzna FUNDACJI „METRO” prace osób niepełnosprawnych z audiodeskrypcją oraz historyczne show z repliką balonu braci MONTGOLFIER. Przez cały dzień będzie można podziwiać na niebie i telebimie niesamowite aktywności lotnicze w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited,Advanced,Intermediate w wykonaniu mistrzów Świata, Europy, Polski.
Czekają na Państwa: szybowce, samoloty, paralotnie, modele, latawce, skoki, sprzęt lotniczy, zgrabne wiatrakowce , rozmowy z lotnikami w tym legendarny pilot Jacek Mainka ze swoimi historycznymi samolotami. W tym dniu zawodnicy Mistrzostw Polski rozegrają konkurencje Freestyle. A w czasie bezpłatnych przejażdżek z mistrzami motocrossu ze Stowarzyszenia Wrocławski Klub Motocrossowy, MOTORACER, SEVEN ONE-Szkoła Motocross czeka Pañstwa duża dawka adrenaliny. Ponadto animacje dla dzieci, konkursy i inne atrakcje z ciekawymi nagrodami np.lot szybowcem . Nagłośnieniem sceny zajmie się Pan Leszek Kopeć i Stowarzyszenie WIDNOKRĄG oraz Radio Szafir.
04.06.2016 Lotnisko sportowe SZYMANÓW k.Psar g.10-18
ORGANIZATOR: AEROKLUB WROCŁAWSKI
Współorganizatorzy: Fundacja Lepsze Dni, Stowarzyszenie Kamienna Tęcza, Fundacja METRO WKM, MOTORACER, SEVEN ONE, ORE „OSTOJA” KIDS REHAB, Stowarzyszenie WIDNOKRĄG, Radio Szafir.
KONTAKT: Katarzyna Szpruta
Email: katarzyna.szpruta@onet.eu

Autor: Redakcja


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia