Dolnośląskie Święto Sportu

22 kwietnia 2013
Autor:

pikt-wydarzeniaKlub Sportowy AZS AWF Wrocław serdecznie zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w Dolnośląskim Święcie Sportu. W trakcie imprezy będzie można wystartować w konkurencjach: pływanie, podnoszenie ciężarów, tenis stołowy, piłka siatkowa na siedząco. Zawody odbędą się w kompleksie Stadionu Olimpijskiego dnia 25.05.2013 roku (sobota) w godz. 10.00 – 17.00.

Szczegółowy opis dyscyplin i konkurencji:
1. Pływanie – będzie się odbywało na pływalni AWF we Wrocławiu.
Zawodnicy będą startować seriami na czas, wraz z zawodnikami pełnosprawnymi. Rezultaty osiągnięte przez zawodników niepełnosprawnych zostaną przeliczone na punkty wg Kalkulatora Wielobojowego stworzonego specjalnie na potrzeby Dolnośląskiego Święta Sportu – WROCŁAW’ 2013r. Wśród zawodników niepełnosprawnych, na podstawie sumy punktów z dwóch najlepszych konkurencji indywidualnych zostaną wyłonione trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników zawodów.
2. Podnoszenie ciężarów – powerlifting, bud. P-5
Zawody będą odbywały się w poszczególnych kategoriach wagowych. Uzyskane wyniki zostaną przeliczone wg współczynnika Haleczki i na tej podstawie zostaną wyłonione trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników.
3. Tenis stołowy – sala gier, bud. P-5
Rywalizacja będzie prowadzona w 2 kategoriach, tj. na stojąco i na wózku. Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym (przegrywający odpada) bądź systemem „każdy z każdym” (w grupach) w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.
4. Piłka siatkowa rozgrywana na siedząco – sala gier, bud. P-5
Rywalizacja odbywać się będzie pomiędzy drużynami 3 lub 6 osobowymi – w zależności od ilości zgłoszonych zawodników. Zgłoszenia można dokonywać również indywidualnie a drużyny zestawiane będą bezpośrednio przed zawodami. Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym (przegrywający odpada) bądź systemem „każdy z każdym” (w grupach) w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.

Biuro zawodów: sala gier, Bud. P-5, pływalnia AWF w dniu zawodów od godziny 9:00 do godziny 17:00

Wszystkie pytania i wątpliwości jak również zgłoszenia do poszczególnych dyscyplin/konkurencji proszę kierować na adres: wojciech.seidel@awf.wroc.pl
Zgłoszenia będzie można dokonać również w dniu zawodów tj. 25.05.2013 od godziny 9.00 do 9.45 w biurze zawodów.

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia