DOŁĄCZ SIĘ – IV Ogólnopolski Bieg Rzeką Prosną dedykowany paraolimpijczykom

3 lipca 2015
Autor:

pikt-infoW dniu 18 lipca 2015 r. w Wyszanowie, w Gminie Wieruszów odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną. Impreza ta jest unikatowa w skali całego kraju. To jedyny bieg korytem rzeki na długim dystansie.

Trzy poprzednie edycje tego wydarzenia cieszyły się dużym, rosnącym z roku na rok zainteresowaniem. Wyznaczona dla uczestników trasa wymagała ogromnej determinacji od biegaczy, którzy podjęli się tego wyzwania. Impreza ze względu na swoją nietypowość przyciąga biegaczy z odległych zakątków i wraz z ich relacjami zyskuje sławę w coraz szerszym gremium fascynatów sportu na terenie całego kraju. Dotychczas w biegu, z racji na jego poziom trudności, udział brali tylko sportowcy pełnosprawni. W tym roku będzie jednak inaczej. Rok 2015 otwiera nowy rozdział historii Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną. W tej edycji imprezy po raz pierwszy udział wezmą niepełnosprawni sportowcy – Bartłomiej Niesyczyński i Jerzy Płonka. Fakt ten będzie miał tym większe znaczenie, iż zawodnicy ci poprzez swój udział będą manifestowali ważne przesłanie pewnej szczytnej kampani. Otóż 25 kwietnia 2015 r., o godzinie 14:00 w Auli Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie odbyła się konferencja pod nazwą „Pokażcie nas w Rio”. Spotkanie to zorganizowane przez stowarzyszenie niepełnospranych sportowców „Nie widzę przeszkód” miało na celu pokazanie społeczeństwu, że sport osób z niepełnosprawnością może być równie atrakcyjny medialnie dla widza jak sport osób pełnosprawnych. Asumptem dla zorganizowania tej akcji przez stowarzysznie są mające się odbyć w roku 2016 r. w Rio de Janeiro Igrzyska Paraolimpijskie a głównym jej celem jest właściwa uwaga mediów i odpowiednia ilość czasu antenowego poświęcona temu wydarzeniu w mediach o zasięgu ogólnokrajowym. Udział sportowców z niepełnosprawnością w IV Ogólnopolskim Biegu Rzeką Prosną będzie kontynuacją i elementem akcji „Pokażcie nas w Rio”. Trudna do pokonania trasa, wymagająca konkurencja pełnosprawnych biegaczy i presja czasu nie zrażają jednak reprezentantów społeczności niepełnosprawnych sportowców. Oni niezależnie od wyniku osiągną swój cel, czyli pokażą nam, że paraolimpijczycy to tacy sami „gladiatorzy” sportowej areny jak ich pełnosprawni koledzy. Różnica jest taka, że ich zmagania trudno znaleźć w audycjach sportowych, oni są często tylko nazwiskami w tabelkach, które publikuje się po fakcie, a przecież muszą wylewać taki sam pot jak pełnosprawni, by się tam znaleźć. Organizatorzy Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną, Gmina Wieruszów i Stowarzyszenie „Nie widzę przeszkód” z Panem Marcinem Ryszką na czele łączą więc siły, by wspólnie promować szlachetną ideę akcji „Pokażcie nas w Rio” i dedykują ten bieg wszystkim paraolimpijczykom i niepełnosprawnym sportowcom.
Należy również wspomnieć, że jest to już kolejna akcja, którą wspierają organizatorzy biegu. Wcześniej wspierali oni akcję fundacji Happy Kids a wspólne działania zaowocowały trwałą współpracą i wieloma pozytywnymi rezultatami.
Przyłączcie się do tegorocznej akcji. Z góry dziękujemy.

Kontakt z organizatorem: 794 730 725
email: reklama@tugazeta.pl
Strona imprezy: http://bieg-rzeka.tugazeta.pl/
Strona zapisów: http://zapisy.ultimasport.pl/85

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia