Dobry start niepełnosprawnych kajakarzy na poznańskiej Malcie

27 maja 2019
Autor:

pikt-kajakarstwoW Poznaniu  na torach kajakowych Malty  równolegle z Pucharem Świata w sprincie kajakowym osób pełnosprawnych odbyły się zawody osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie: Mistrzostwa Europy (21-22.05.2019) oraz Puchar Świata (23-25.05.2019) na dystansie 200m.

Udział wzięli zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra, członkowie kadry narodowej Kamila Kubas oraz Mateusz Surwiło, podopieczni trenerów: Jana Durczaka i Macieja Wyszkowskiego. Zawodnicy zaprezentowali się dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że startowała czołówka zawodników z Europy, a dwa dni później czołowi zawodnicy ze Świata. Zarówno Kamila, jak i Mateusz po kwalifikacjach i półfinałach zakwalifikowali się do finału A Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, zajmując 8 miejsca z wynikami:

  8 miejsce   Kamila Kubas       KL2-  Mistrzostwa Europy – 59.250,    Puchar Świata – 58.186

  8 miejsce  Mateusz Surwiło  KL3 – Mistrzostwa Europy – 44.989,    Puchar Świata – 42.758

Dobrze  rozpoczęli swoje starty tegoroczne nasi zawodnicy, dla których najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019  w Szeged na Węgrzech, gdzie  będą mieli możliwość zdobywania swoich pierwszych kwalifikacji paraolimpijskich. Wspieramy mocno Kamilę, która po reklasyfikacji medycznej staruje w dalszym ciągu w klasie zawodniczek sprawniejszych. Wierzymy w to, że jest silną i ambitną zawodniczką, będzie walczyć o najwyższe trofea sportowe, czego dowodem są miejsca  w finale  ważnych imprez. Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników.

Danuta Tarnawska

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia