Dobre eliminacje polaków

1 września 2012
Autor:

pikt-plywanieReprezentantka Polski Oliwia Jabłońska zajęła 3 miejsce w eliminacjach wyścigu na 100 m. stylem motylkowym gr. S10. Jej czas to 1.11.11 sek. Najmłodsza w naszej ekipie stoi przed dużą szansą zdobycia medalu w wieczornym finale, który planowany jest ok. godz. 18.35. Już w sesji porannej Rekord Świata pobiła Nowozelandka Sophie Pascoe z czasem 1.04.97.

w eliminacjach wyścigu 100 m. stylem klasycznym gr. SB8 Paulina Woźniak zajęła 4 miejsce z czasem 1.24.45. Polka do najlepszej Amerykanki Claire Cashmore straciła 1.55 sek. Zawodniczka Startu Szczecin wystartuje w wieczornym finale i zapowiada walkę o medal. W kategorii mężczyzn w tej samej grupie nasz zawodnik Krzysztof Paterka zajął 6 miejsce i także będzie pływał w wieczornym finale. Polak uzyskał czas 1.16.37, naszemu reprezentantowi będzie ciężko o medal, gdyż do trzeciego zawodnika Australijczyka Matthew’a Cowdrey’a stracił prawie 5 sek. Do finału na 50 kraulem gr S11 nie awansował niestety Grzegorz Polkowski. Jego wynik to 28.18 i 11 miejsce.