Notice: wp_enqueue_script was called incorrectly. Scripts and styles should not be registered or enqueued until the wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, or login_enqueue_scripts hooks. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.3.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Notice: wp_enqueue_style was called incorrectly. Scripts and styles should not be registered or enqueued until the wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, or login_enqueue_scripts hooks. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.3.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Strict Standards: Non-static method DT_authorbox_Controller::init() should not be called statically in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 14 Notice: Use of undefined constant dt_author_box - assumed 'dt_author_box' in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 20 Notice: wp_enqueue_script was called incorrectly. Scripts and styles should not be registered or enqueued until the wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, or login_enqueue_scripts hooks. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.3.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Notice: wp_enqueue_style was called incorrectly. Scripts and styles should not be registered or enqueued until the wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, or login_enqueue_scripts hooks. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.3.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Notice: Korzystanie z get_theme_data uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.4.0! Zamiast tego użyj wp_get_theme(). in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4652 Notice: Korzystanie z add_custom_background uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.4.0! Zamiast tego użyj add_theme_support( 'custom-background', $args ). in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4652 Notice: Wywołana metoda konstruktora klasy WP_Widget w dc_jqaccordion_widget jest przestarzała od wersji 4.3.0! Zamiast niej użyj
__construct()
. in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4722
Notice: Funkcja register_sidebar została wywołana nieprawidłowo. Nie ustawiono wartości id w tablicy argumentów dla panelu bocznego ”Sidebar One”. Użyta zostanie wartość domyślna: ”sidebar-1”. Ustaw wartość argumentu id na ”sidebar-1”, aby ukryć to powiadomienie i zachować obecną zawartość panelu bocznego. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.2.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Notice: Funkcja register_sidebar została wywołana nieprawidłowo. Nie ustawiono wartości id w tablicy argumentów dla panelu bocznego ”Sidebar Two”. Użyta zostanie wartość domyślna: ”sidebar-2”. Ustaw wartość argumentu id na ”sidebar-2”, aby ukryć to powiadomienie i zachować obecną zawartość panelu bocznego. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.2.0.) in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-includes/functions.php on line 4990 Ogólnopolski Portal Sportu Osób Niepełnosprawnych - Sport-ON Notice: Undefined property: EasyColumns::$use_custom in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/easy-columns/easy-columns.php on line 233

Cztery medale Polaków w British Open 2011

25 września 2011
Autor:
Notice: Undefined variable: user in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 171 Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 171 Notice: Undefined variable: user in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 172 Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/dt-author-box/dt_authorbox.php on line 172 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 94 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26

pikt-tenis_stolowyZ czterema medalami wrócili niepełnosprawni tenisiści stołowi z turnieju BRITISH OPEN 2011. Dla naszej kadry był to ostatni turniej rankingowy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy – Split 2011.

Podczas pierwszych dwóch dni turnieju, konkurencji singli tylko dwoje naszych reprezentantów nie przeszło fazy grupowej. Swoje gry z bardzo doświadczonymi zawodniczkami przegrała Dajana JASTRZĘBSKA (class 8) [DEJONCKHEERE(BEL), WOLF (GER), DAHLEN (NOR) – wszystkie spotkania 0:3].

Marcin SKRZYNECKI (class 8) dobrze rozpoczął zawody po dość łatwym zwycięstwie nad Brazylijczykiem SALMIN (0:3). Niestety potem przegrał z bardzo regularnie grającym Francuzem CABESTANY (1:3). W decydującej o wyjściu z grupy grze spotkał się z Niemcem URBAN. Marcin grał bardzo dobrze do stanu 1:0 i 10:7 dla siebie w drugim secie. Niestety Niemiec zagrał kilka dość przypadkowych piłek w kant stołu i po siatce, doprowadzając do stanu 1:1 w setach. Od tej pory Polakowi gra nie szła już tak dobrze, a z kolei URBAN zaczął grać bardzo aktywnie i na dużym ryzyku. Ta taktyka pozwoliła wygrać mu ze SKRZYNECKIM (3:1), dzięki czemu to on mógł się cieszyć z wyjścia z grupy. W tej samej klasie Piotr GRUDZIEŃ rozpoczął turniej od porażki ze świetnie zapowiadającym się reprezentantem gospodarzy Brytyjczykiem WILSON (2:3). Na szczęście przegrana ta nie wpłynęła niekorzystnie na Polaka i kolejne gry w grupie wygrał bez większych problemów z Francuzem FLEURY (3:0) i Wenezuelczykiem FASANARO (3:0). Po wyjściu z grupy trafił na wracającego do świetnej formy Belga LEDOUX. W tym meczu brakowało Piotrkowi nieco regularności w piłkach kończących, przez co przegrał 0:3 żegnając się z turniejem singla.

W klasie 10 Sebastian POWROŹNIAK wyszedł z drugiego miejsca w grupie po wygranej z Japończykiem TANIGUCHI (3:0) i Wenezuelczykiem ATREAGA (3:0). Przegrał tylko ze świetnie ostatnio grającym Brazylijczykiem CARBINATI (1:3). W grze o ćwierćfinał po pięciosetowej walce, w której nie brakowało długich efektownych wymian, uległ nieznacznie Japończykowi KAKITA (2:3).

W klasie 9 znów bardzo dobry wynik osiągnęły Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk. Obie wygrały swoje grupy: Gosia bez straty seta po wygranych nad SCHOLTEN (GER) i ISHIKAWA (JPN), a Karolina z GRUND (GER)(3:0), LAZARRO (AUS)(3:0) i po raz kolejny w tym sezonie z aktualną Mistrzynią Świata MAIRIE CLARE (FRA)(3:1). O pierwszą czwórkę turnieju Małgosia pokonała MAIRIE CLARE (3:0). Niestety zarówno ona jak i Karolina przegrały swoje gry półfinałowe – JANKOWSKA z defensorką z Rosji GORSHKALEVA-KOMLEVA (0:3), a PĘK z Turczynką KAVAS (0:3). W walce Polek o brązowy medal górą była bardziej doświadczona Gosia (3:1).

Do „bratobójczego” pojedynku o brąz doszło również w klasie 6 kobiet. Katarzyna MARSZAŁ i Alicja EIGNER wyszły ze swoich grup z drugich miejsc [Kasia – wygrane z KHODZYNSKA (UKR)(3:2) i MCDONNELL (AUS)(3:0), przegrana z GREBE (GER)(2:3), Ala – wygrane z JANG EUN (KOR)(3:2) i KLYMIENKO (3:2), przegrana z SAFONOVA (UKR)(0:3)]. W półfinałach obie trafiły na pierwsze w swoich grupach Ukrainki. MARSZAŁ przegrała z SAFONOVA (0:3), a EIGNER z KHODZYNSKA (2:3). Pojedynek Ali z Ukrainką był bardzo emocjonujący. KHODZYNSKA prowadziła już 2:1 i 10:6, by przegrać kolejno sześć piłek i całego seta. W ostatniej partii to Polka od początku dyktowała warunki, prowadząc 9:6. Sytuacja niestety odwróciła się i to Ukrainka zdobyła tym razem pięć punktów z rzędu, awansując tym samym do finału. Pojedynek o brąz EIGNER – MARSZAŁ był rewanżem za poprzedni turniej w Ostrawie. Tam górą była Ala, w Sheffield natomiast wygrała Kasia (3:2).
Jedyną zawodniczką na wózku reprezentującą Polską na tym turnieju była Dorota BUCŁAW (class 1). Dorota w tym sezonie spisywała się znakomicie. Na tych zawodach w łączonych klasach 1-2 również grała bardzo dobrze. W grupie wygrała z BREATHNACK (IRL)(3:1) i LE YOUG MI (KOR)(3:1), a przegrała z LAFAYE (FRA)(1:3). W ćwierćfinale pokonała MITTON (GBR)(3:2). Kolejnego dnia przegrała o finał z faworytką turnieju Włoszką PEZZUTTO (1:3) oraz niespodziewanie o brąz z grupową rywalką BREATHNACK (2:3).

W turnieju drużynowym trzy nasze kobiece ekipy zajęły najgorsze dla sportowców czwarte miejsce.
Dajana JASTRZĘBSKA wystąpiła wraz z Węgierką ARLOY (class 8) przegrywając wszystkie swoje mecze 1:3.
W klasie 6-7 Alicja EIGNER i Katarzyna MARSZAŁ przegrały brąz z Ukrainkami (2:3) [wcześniej wygrane z drużyną francusko-australijską (3:1), przegrane z Holandia-Rosja (0:3) i Ukraina-Turcja (1:3)]. Na uwagę zasługuje wygrana MARSZAŁ z Turczynką OCSOY (3:0) oraz świetna gra deblowa dziewczyn z Ukrainkami (3:0).
Dorota BUCŁAW z Koreanką LE YOUG MI również w stosunku 2:3 przegrały spotkanie o 3 miejsce z parą Jordania-Francja [wcześniej wygrane z Wielka Brytania (3:1), przegrane z Francją (0:3) i Włochami (0:3)].
Po długiej grze walkę o półfinał z Japonkami (2:3) przegrały dziewczyny grające w klasie 9-10 – Gosia JANKOWSKA i Karolina PĘK [wygrane z Niemkami (3:0), przegrana z Australia-Brazylia (0:3)]. W dwóch ostatnich grach ćwierćfinału z Japonią Polki przegrały single w stosunku 2:3.

W klasie 10 mężczyzn do formy wraca coraz lepiej grający Sebastian POWROŹNIAK. Wraz z Niemcem PAGNIOTTA i Wenezuelczykiem ARTEAGA zdobyli brązowy medal, pokonując w grze o trzecie miejsce doświadczoną ekipę z Węgier – braci BERECKI Dezo i Zsolt (3:0). Wcześniej przegrane z drużyną Rosja-Indonezja (0:3) i w półfinale z Hiszpanią (2:3) oraz wygrane z Wielka Brytania-Holandia (3:1) i z Francją (3:2).

Zdecydowanie najlepszym wynikiem mogą poszczycić się zawodnicy z klasy 8. Marcin SKRZYNECKI i Piotr GRUDZIEŃ zrewanżowali się przeciwnikom za nieudany turniej singla wygrywając w pięknym stylu turniej drużynowy. W drodze po złoto pokonali kolejno drużyny: Australia (3:0), Wielka Brytania (3:1), Izrael-Brazylia (3:1), Słowacja (3:2) i w finale z Belgami (3:1).

Kolejnym turniejem naszych reprezentantów będą Mistrzostwa Europy w Splicie (Chorwacja). Będzie to dla Polaków ostatni turniej decydujący o kwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Złote medale w turniejach indywidualnych dadzą 100% miejsce wśród uczestników Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Więcej informacji: pzts.pl

Zdjęcie nadesłane przez: start.zgora.pl


Autor: Mariusz Mazur

Mariusz Mazur


Related Posts:
Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 94 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 94 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26 Notice: Undefined variable: image in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 71 Notice: Undefined variable: url in /var/www/vhosts/4/117675/webspace/httpdocs/sport-on.info/wp-content/plugins/kc-related-posts-by-category/kc_get_display_image.php on line 26

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia