„Cztery medale” lubuskich strzelców niepełnosprawnych

15 maja 2019
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 5-12 maja 2019 w Hanowerze – Niemcy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Hanoweru w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych. Startowały 32 reprezentacje z całego Świata, razem 287 osobo-startów, w tym 7 zawodników z Polski.  Kadrowicze zdobyli w sumie trzy medale zespołowo (dwa razy srebro i brąz) oraz brązowy medal indywidualnie.

Wśród nich uczestniczył zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze – Szymon Sowiński, który w konkurencji P5 – pistolet standard 40 strz. zdobył brązowy medal, co przyczyniło się do zdobycia przez zespół w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Sławomir Okoniewski (START Szczecin)  srebrnego medalu.

W kolejnych dniach drużyna w tym samym składzie zdobyła srebrny medal w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. przegrywając „złoto” trzema punktami z zespołem Szwecji, a  w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. zdobyła brązowy medal.

Wymienione Międzynarodowe Mistrzostwa w Hanowerze są jedną z większych imprez dla niepełnosprawnych na Świecie, poprzez rozgrywanie zarówno konkurencji kulowych i pneumatycznych w pistolecie i karabinie na trzech dystansach 50m, 25m, 10m, jak również ilości startujących reprezentacji można porównać je z Mistrzostwami Świata. Według trenera kadry narodowej Marka Maruchy był do dobry sprawdzian naszych kadrowiczów przed zbliżającym się Pucharem Świata w miejscowości Osijek – Chorwacja – lipiec 2019.

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia