Charytatywny „Bieg dla Maćka” kolejny raz z CH Borek

29 maja 2017
Autor:

pikt-infoSportowe emocje i nutka rywalizacji sprawiają jeszcze więcej radości, gdy bezpośrednio przyczyniają się do niesienia pomocy potrzebującym. W niedzielę, 28 maja będzie okazja, by się o tym przekonać – wszystko za sprawą ósmej już edycji charytatywnego „Biegu dla Maćka”.

Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 8:30 przy Centrum Handlowym Borek. Tradycyjnie, oprócz biegów, odbędą się pokazy sportowe, artystyczne oraz liczne atrakcje związane z obchodami Dnia Dziecka. „Bieg dla Maćka” to impreza sportowa o charakterze charytatywnym. W tym roku organizowana jest już jej 8. edycja. Akcja ma na celu upowszechnianie i promocję kultury fizycznej, w szczególności osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Organizatorzy wierzą, że sport oraz udział w imprezach biegowych to działanie doskonale aktywizujące osoby i grupy zagrożone wykluczeniem społecznym. W ramach akcji odbędą się biegi o różnych dystansach – dorośli mogą spróbować swoich sił na 10 km, trasą prowadzącą alejami Parku Grabiszyńskiego. Start o godz. 11:00 z parkingu

przed Centrum Handlowym Borek, od strony ul. Hallera. Dla pozostałych chętnych, młodzieży oraz dzieci będę dostępne trasy o długości 2500 i 800 m. Najmłodsi, jak co roku, mogą wystartować w „Biegu Krasnali”, w którym do pokonania będą mieli 160 m. Przewidziano dla nich także mini przedszkole. Udział w wydarzeniu to także okazja do wsparcia budowanej przez Fundację „Maciek Biega”, wypożyczalni sportowych wózków. Dzięki takiemu sprzętowi, każdy będzie mógł przekonać się, że spędzanie czasu z niepełnosprawnym dzieckiem w sposób aktywny jest możliwe.

Przedstawiciele Fundacji zapewniają, że wózki doskonale sprawdzą się w różnych warunkach, zarówno w miejskiej dżungli, przy pokonywaniu wysokich krawężników, jak też w terenie – na wycieczce w góry bądź do lasu. Pieniądze zebrane podczas kwestowania zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Maćka Jacha. Chłopiec od urodzenia choruje na lekoodporną padaczkę, która zdecydowanie spowolniła jego rozwój. Być może – dzięki hojności uczestników imprezy – wkrótce Maciek sam będzie mógł pobiec.

Dodatkowo, w dniach 27-28 maja w Centrum Handlowym Borek na wszystkie dzieci będą czekały miłe niespodzianki z okazji obchodów Dnia Dziecka. Prawdziwą furorę z pewnością wywoła Fabryka koszulek! Dzieci będą mogły samodzielnie zaprojektować wzór swojego T-shirtu, a następnie odebrać upominek. Wystarczy zrobić zakupy w butikach CH Borek na kwotę minimum 50 złotych i okazać paragon, by zapewnić swojemu podopiecznemu udział w koszulkowej fabryce. Szykuje się nie lada zabawa!
Izabela Wójtowicz
Bieg dla Maćka_plakat

Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia