Brązowy medal Tomasza Jakimczuka – tenisisty Zielonogórskiego „STARTU”

15 maja 2019
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 08-11 maja 2019r tenisiści stołowi zielonogórskiego ”Start-u”  uczestniczyli w międzynarodowym turnieju klasyfikacyjnym niepełnosprawnych „Slovenia Open 2019” w  Lasko, w bardzo licznie obsadzonym turnieju, gdzie starowało 460 zawodników z 43 krajów.

Brązowy medal zdobył Tamasz Jakimczyk – podopieczny Jacka Kaczmarka, klasa 2 w klasyfikacji drużynowej wraz z Rafałem Czuperem START Białystok. W grupie eliminacyjnej pokonali 2:1 zespoły Brazylii oraz Rosji, przegrali 0:2 z zespołem Hiszpanii. W 1-8 rozgrywek 2:0 wygrali z zespołem z Chile. O wejście do finału przegrali z zespołem Francji 1:2, zajmując w turnieju trzecie miejsce. W turnieju indywidualnym Tomasz Jakimczuk uplasował się na miejscu 9-16. Ze zmiennym szczęściem startowali Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki – podopieczni Lucjana Błaszczyka, którzy w klasie 8 w turnieju drużynowym wyszli z grupy eliminacyjnej na drugim miejscu, zajmując ostatecznie miejsce 5-8. W klasyfikacji indywidualnej podczas turnieju nasi utytułowani zawodnicy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w najbardziej licznej klasie 8, gdzie startowało 32 zawodników zajęli ostatecznie miejsca 9-16. Natomiast Igor Misztal klasa 10 zajął miejsce 7-11.

Udział naszych zawodników w tej imprezie był jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy w tym roku, jaką są Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku w Helsingborg – Szwecja.

Autor: Tomgrabal