Brązowy medal tenisisty zielonogórskiego „START-u”

19 listopada 2018
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 14-19 listopada 2018r odbył się Międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym w miejscowości Almeria – Hiszpania.

W turnieju uczestniczył Tomasz Jakimczyk, tenisista zielonogórskiego ”Start-u”, podopieczny Jacka Kaczmarka, który w grupie osób grających na wózkach zdobył brązowy medal w klasie 1-2.

W grupie eliminacyjnej zajął pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 3:0 z: Julienem Michausem – FRA, Markiem Bonnarem – GBR, Lazaro Rodriguezem – ESP. W ćwierćfinale pokonał również wynikiem 3:0 Dmitra Lavrova – RUS, jednak po bardzo emocjonującym pojedynku półfinałowym uległ 1:3 Benoitowi Bessetowi – FRA.

Cieszy wzrastająca forma naszego zawodnika co pozwala mu na zajmowanie coraz wyższego miejsca w rankingu światowym. Serdecznie gratulujemy – życząc dalszych sukcesów.