Brązowy medal Oliwera Kałka podczas Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w pływaniu

19 czerwca 2018
Autor:

pikt-plywanieNa nowym 50 metrowym basenie w Łodzi w dniach 15-17 czerwca 2018 odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Udział wzięło ok. 160 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski, ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku, zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy.  Nasza reprezentacja składała się z 5 zawodników : Oliwer Kałek, Oliwia Mróz, Paulina Makowska, Oliwia Duras, Kamil Orwat, wszyscy podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza.

Medale zdobywali zawodnicy, w kategorii open w konkurencjach Mistrzostw oraz w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzeń za trzy najlepsze konkurencje.  Zawodnicy zdobywali punkty za uzyskane czasy w odniesieniu do rekordów świata poszczególnych konkurencji. W związku z tym bardzo trudno było zdobyć medal podczas tak ważnej imprezy.

Najlepiej z naszych pływaków spisał się Oliwer Kałek, który rywalizując ze swoimi kolegami z kadry narodowej zdobył brązowy medal w konkurencji 50m stylem klasycznym – wynikiem 42,03s.

Podczas otwarcia Mistrzostw Oliwer Kałek otrzymał powołanie do kadry narodowej, będzie reprezentował nasz kraj podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Niepełnosprawnej IWAS, które odbędą się  w lipcu w Irlandii.

Zawodnicy zaprezentowali się dobrze, poprawiali swoje rekordy życiowe, zajmowali czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach, w swoich klasach startowych. Cieszy bardzo zaangażowanie młodych, 11 letnich zawodniczek Pauliny Makowskiej i Oliwii Duras, które debiutowały w Mistrzostwach Polski Seniorów i z którymi wiążemy nadzieje na przyszłość.

Miejsca naszych zawodników w swoich klasach startowych:

OLIWER KAŁEK – grupa S10,SB9

– 2 miejsce – 50m grzbietowy – 32,42s, – 2 miejsce – 100m grzbietowy – 1.12,01s, – 2 miejsce – 50m klasyczny – 42,03s, – 3 miejsce – 100m klasyczny – 1.33,15s, – 4 miejsce – 200m zmienny – 2.52,56s,

– 4 miejsce – 50m motylkowy – 31,94s,  – 7 miejsce – 50m dowolny – 29,57s,

OLIWIA  MRÓZ – grupa S9,SB8

– 1 miejsce – 50m motylkowy – 54,23s, – 2 miejsce – 200m zmienny – 4.03,55s, – 3 miejsce – 50m grzbietowy – 50,98s, – 3 miejsce – 50m klasyczny – 58,12s, – 3 miejsce – 100m klasyczny – 2.08,19s,

– 6 miejsce – 50m dowolny – 44,86s,

OLIWIA DURAS – grupa S9

– 6 miejsce – 100m grzbietowy – 2.07,61s, – 8 miejsce – 50m grzbietowy – 55,22s, – 8 miejsce – 100m dowolny – 2.25,33s, – 11 miejsce – 50m dowolny – 59,62s,

PAULINA MAKOWSKA – grupa S8

– 6 miejsce – 50m grzbietowy – 1.10,27s, – 6 miejsce – 100m grzbietowy – 2.32,26s, – 6 miejsce – 100m dowolny – 2.32,60s, – 7 miejsce – 50m dowolny – 1.06,79s,

KAMIL ORWAT – grupa S9

– 3 miejsce – 50m grzbietowy – 43,07s,  – 3 miejsce – 100m dowolny – 1.16,04s, – 4 miejsce – 100m grzbietowy – 1.30,45s, – 5 miejsce – 50m motylkowy – 44,87s, – 7 miejsce – 50m dowolny – 34,91s,

Danuta Tarnawska

Autor: Tomgrabal


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategorii



Wydawnictwa

Wyróżnienia