Brązowy medal Mistrzostw Europy tenisisty stołowego zielonogórskiego „Startu”

19 października 2015
Autor:

pikt-tenis_stolowyBrązowy medal Mistrzostw Europy tenisisty stołowego zielonogórskiego „Startu”. W dniach 09 – 18 października 2015r. w miejscowości Vejle w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, w których uczestniczyło troje zawodników zielonogórskiego „Startu”.

Tomasz Jakimczuk podopieczny trenera Jacka Kaczmarka w grupie TM3 zawodników grających na wózkach wspólnie z Rafałem Czuperem (Start Białystok) oraz Maciejem Nalepką (IKS Tarnobrzeg) w klasyfikacji drużynowej zdobyli brązowy medal. Zawodnicy zajęli pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając 2:0 ze Szwecją i Włochami. W półfinale ulegli zespołowi Austrii 0:2. Zwyciężył zespół z Niemiec. W grze indywidualnej, w grupie eliminacyjnej Tomasz Jakimczuk zajął 3 miejsce i nie awansował do dalszych rozgrywek. Znaczący wynik sportowy Tomka Jakimczuka jest efektem Jego ciężkiej pracy i zaangażowania. Zdobyty medal otwiera zawodnikowi drogę do dalszych, wybitnych sukcesów sportowych. Nasi „złoci” paraolimpijczycy z Londynu, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w swojej grupie schorzeń, w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na miejscach V-VIII, zajęli 2 miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając z Danią 2:0 i przegrywając z Wielką Brytanią 0:2. W ćwierćfinale ulegli zespołowy Szwecji 0:2. W grze indywidualnej Piotr Grudzień zajął miejsca V-VIII. W swojej grupie eliminacyjnej wygrał wszystkie pojedynki: Z reprezentantem Belgii 3:1, Niemiec 3:2 i Norwegii 3:0. W półfinale uległ zawodnikowi ze Szwecji – Emilowi Andersonowi – 0:3. W grze indywidualnej w grupie eliminacyjnej Marcin Skrzynecki zajął 3 miejsce i nie awansował do dalszych rozgrywek. Zawodnicy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wrócili z Mistrzostw Europy tym razem bez medalu. Grupa w której startują jest najbardziej liczna, a zawodnicy reprezentują wyrównany wysoki poziom sportowy. Wyniki, które uzyskali nasi utytułowani zawodnicy są satysfakcjonujące, walczyli bardzo dzielnie i ambitnie, pomimo kontuzji, którym ostatnio ulegają. Efektem powyższego jest uzyskanie przez Piotra Grudnia kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie – Rio de Janeiro 2016. Marcin powalczy o udział w tej najważniejszej imprezie sportowej jeszcze w tym roku, w ważnych turniejach w Belgii i w Chinach.