Brązowy medal Kamili Kubas w Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie

11 czerwca 2018
Autor:

pikt-kajakarstwoW Belgradzie, stolicy Serbii w dniach 08-10 czerwca 2018 odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym Seniorów oraz Parakajakarstwie. W imprezie uczestniczyło aż 700 sportowców z 40 krajów. W skład reprezentacji Polski wchodzili również zawodnicy niepełnosprawni Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra, paraolimpijczycy: Kamila Kubas z trenerem Janem Durczakiem oraz Mateusz Surwiło, podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego.

Miłą niespodziankę sprawiła KAMILA, która zdobyła brązowy medal  w klasie KL1 na dystansie 200m w dobrym czasie 57,531. Zwyciężyła  Janette Chippington z Wielkiej Brytanii czasem 56,631, niewiele odbiegającym od wyniku naszej zawodniczki. Dobrze zaprezentował się  MATEUSZ , który w najbardziej licznej klasie KL3 na 200m , zakwalifikował się do finału A, ostatecznie zajmując 9 miejsce w  bardzo dobrym czasie 41,660. Pierwsze miejsce zdecydowanie zajął Sergiej Yemlianow z Ukrainy, który uzyskał   czas 39,595, pozostali zawodnicy wraz z Mateuszem walczyli o  medale do ostatniego metra,  o zajętych miejscach decydowały setne sekundy.                   

Gratulujemy naszym zawodnikom, udowadniają, że plasują  się w czołówce tej dyscypliny sportowej w Europie. Przed Nimi kolejna ważna impreza w tym roku, a mianowicie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 23-27 sierpnia w Montemor o Velho – Portugalia.

Danuta Tarnawska

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia